Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wygrana na otwarcie sezonu

Wygrana na otwarcie sezonu

Udanie sezon rozpoczął Sebastian Świderski. W meczu pierwszej kolejki Serie A, RPA Perugia pokonała 3:2 Sempre Volley Padova. Polak rozegrał cały mecz i był jednym z wyrózniających sie zawodników w swoim zespole.

Już na początku spotkania Perugia uzyskała kilkupunktową przewage, której nie oddała do końca seta, wygrywając pewnie do 21. Podobny scenariusz miała druga odsłona, którą Świderski, wraz z kolegami, wygrał do 20. Początek 3 seta dawał wszystkim kibicom Perugii nadzieje, że to juz ostatnia partia. Na pierwszą przerwę techniczna podopieczni trenera Emanuele’a Zanini schodzili prowadząc 8:4. Niestety nie udało im sie tej przewagi utrzymać i przy drugiej przerwie technicznej przegrywali już 16:15. W koncówce lepsi okazali sie gracze Sempre Volley Padova, którzy wygrali 25:23. Pomimo prowadzenia w czwartym secie 8:6, a następnie 16:11, nie udało sie Perugii zakonczyć spotkania. O zwycięstwie zadecydować miał tie-break. Podobnie jak w poprzednich setach, Perugia od początku prowadziła. Gdy przy stanie 12:9 dla zespolu Sebastniana Świderskiego, wydawało sie, że zwyciestwo jest niemal pewne, zawodnicy Padovy zaczęli odrabiać straty. Doprowadziło to do nerwowej końcówki i gry na przewagi. W wojnie nerwów lepszy okazał sie zespół Perugii wygrywając 19:17.

Najlepszym zawodnikiem spotkania uznano Martina Lebla, który zanotował 67% skuteczność w ataku. Sebastian Świderski także może uznać to spotkanie za udane. Polak przyjmował zagrywkę ze skutecznością 60%, a 53% jego ataków zakończyło się zdobyciem punktu. Ponadto zanotował na swoim koncie 20 punktów. Lepiej od niego punktował tylko Jan Stork (21 punktów).

RPA Perugia – Sempre Volley Padova 3:2 (25:21, 25:20, 23:25, 22:25, 17:19)