Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > W Świdniku zaczynają od Pucharu

W Świdniku zaczynają od Pucharu

Wprawdzie inauguracja rozgrywek I ligi odbędzie się dopiero w październiku, ale siatkarze Avii rozpoczynają sezon już w środę. W I rundzie Pucharu Polski spotkają się u siebie z AZS PWSZ Nysa.

To bardzo mocny rywal – mówi Krzysztof Lemieszek, trener Avii. – Z pewnością będzie w tym sezonie jednym z kandydatów do awansu do PLS. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania będzie występ libero Marcina Krysia, który w ubiegłym sezonie bronił barw naszego klubu. Rzeczywiście działacze z Nysy znacznie wzmocnili drużynę. Oprócz Krysia pozyskali Arkadiusza Olejniczaka z Mostostalu Kędzierzyn Koźle, Pawła Szabelskiego (Górnik Radlin), Słowaka Petera Turianskyego (AZS Politechnika Warszawa) i Grzegorza Nowaka (Chemik Bydgoszcz). Poza tym przyszedł nowy trener, którym został Roman Palacz.

W zespole ze Świdnika także zaszły duże zmiany. Poza wspomnianym już Krysiem zespół opuścili: środkowi Wojciech Kaźmierczak (powrócił do Chemika Bydgoszcz), Paweł Pietryka (Energetyk Jaworzno), Łukasz Maziak, Dariusz Jałoza (obaj Cukrownik Lublin), przyjmujący Paweł Mazowski i Łukasz Szczepanik (obaj do Norwida Częstochowa).Natomiast z nowych graczy w tym sezonie zagrają dwaj zawodnicy z BBTS Bielsko-Biała: 22-letni środkowy Bartosz Węgrzyn i o rok starszy przyjmujący Zbigniew Żurek. Pozyskano także dwóch graczy występującego w ubiegłym sezonie w PLS Jokera Piła. Są to: 22-letni mierzący 202 cm Jakub Kaźmierski i Mariusz Kowalski. Ten drugi już swego czasu grał w barwach świdnickiego klubu. Oprócz nich kadrę zespołu stanowią: Maciej Gorzkiewicz, Marcin Ogonowski, Wojciech Pawłowski, Marcin Jarosz, Jakub Guz, Tomasz Bogusz oraz młodzi Paweł Komorowski, libero Jarosław Rarak i Paweł Rejowski. – Chcemy w tych rozgrywkach zajść jak najdalej – deklaruje trener Lemieszek. – Mamy mało grania, nikt nie chce organizować przedsezonowych turniejów, więc występy w Pucharze Polski są znakomitą okazją do zgrania zespołu. Sam jestem bardzo ciekawy, jak wypadniemy na tle silnej Nysy, z którą przyjdzie nam rywalizować w lidze.

Wracając do rozgrywek ligowych, to wydaje się, że w tym sezonie każdy zespół będzie miał w miarę silną pierwszą szóstkę i trudno w tej chwili wskazać zdecydowanych faworytów lub outsiderów. – Naprawdę zapowiada się ciekawa liga – dodaje Krzysztof Lemieszek. – Wydaje się, że mamy silniejszy zespół niż przed rokiem. Nie chcę składać jakichś deklaracji, ale chcemy grać w grupie walczącej o awans. Nie interesuje mnie walka o utrzymanie się. Rozgrywki zaczynamy 7 października meczem wyjazdowym z GTPS Gorzów.

Warto dodać, że jeszcze przed inauguracją sezonu ligowego odbędzie się w Świdniku memoriał tragicznie zmarłych siatkarzy Avii. Impreza zostanie rozegrana w dn. 22-24 września. Wystartuje w niej pięć drużyn – oprócz gospodarzy wystąpią: Płomień Sosnowiec, Energetyk Jaworzno, Pronar OSiR Hajnówka i Skra II Bełchatów.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved