Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski nie dla kibiców z Olsztyna

Puchar Polski nie dla kibiców z Olsztyna

W październiku rozpoczynają się zmagania w siatkarskim Pucharze Polski. Żaden z trzech zaplanowanych dwumeczów drużyny PZU AZS, nie odbędzie się jednak w stolicy Warmii i Mazur.

Podopieczni Ireneusza Mazura znaleźli się w grupie z Jadarem Radom, Politechniką Warszawa oraz AZS-em Częstochowa. Rywalizacja, z której do finału awansuje jedynie zwycięzca, rozpocznie się w weekend 7-8 października. PZU AZS w pierwszym meczu spotka się z Jadarem, beniaminkiem PLS – pojedynek pierwotnie miał się odbyć w stolicy Warmii i Mazur, jednak ostatecznie przeniesiono go do Ostródy.

Cieszymy się, że będziemy gościli u siebie tak znakomity zespół, jak PZU AZS – mówi Jacek Krzekotowski, dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. – Mamy nową halę i grzechem byłoby nie organizować w niej spotkań z udziałem krajowej czołówki. Współpracujemy nie tylko z PZU AZS, ale także z zespołem piłki ręcznej Traveland-Społem Olsztyn – oni też rozgrywają u nas mecze.W Olsztynie nie odbędzie się również spotkanie z warszawską Politechniką (14 i 15 października) – obydwa zespoły będą walczyły o punkty w fazie grupowej w Giżycku.

Brązowi medaliści mają do rozegrania u siebie jeszcze jeden dwumecz – z AZS Częstochowa (11 i 12 listopada). Działacze akademickiego klubu nie ustalili jeszcze miejsca tego spotkania. Prawdopodobnie będzie to Brodnica, gdzie wybudowano nowy obiekt sportowy.

Chcemy, żeby siatkówka była popularna także w innych miejscowościach, nie tylko w Olsztynie – mówi Bogusław Cieciórski, prezes PZU AZS. – Mam nadzieję, że kibice nas zrozumieją. Na mecze, które odbywają się w Uranii, przyjeżdżają osoby z całego województwa, dlatego w ten sposób chcemy im się trochę zrewanżować. Jedno ze spotkań planowaliśmy zorganizować w Ełku, ale tamtejsza hala nie odpowiada wymogom i musieliśmy z tego pomysłu zrezygnować.

Decyzja o przenosinach pucharowych spotkań z pewnością związana jest z dużą popularyzacją tej dyscypliny sportu w regionie Warmii i Mazur (i nie tylko), jednak z drugiej strony w grę wchodzą kwestie finansowe – za organizację nie odpowiadają bowiem działacze PZU AZS, tylko gospodarze zawodów.

Takie argumenty nie przekonują jednak olsztyńskich kibiców siatkówki. – Nie podoba nam się, że nie będziemy grali w Olsztynie – mówi Piotr Staniszewski, prezes Klubu Kibica PZU AZS. – Rywalizacja w Pucharze Polski zaliczana jest do najważniejszych imprez w sezonie, zaraz po zmaganiach w lidze. Chcieliśmy dopingiem wesprzeć naszych zawodników. W innych miastach z pewnością ludzie przyjdą na mecze akademików, ale im tak nie będzie zależało na zwycięstwie, jak nam.

Drużyna z Olsztyna już w najbliższą sobotę rozpocznie szereg kontrolnych sparingów, w Starogardzie Gdańskim zagra pokazowy mecz z Politechniką Warszawa. Pierwszy raz fani zespołu z Kortowa będą mogli zobaczyć zawodników w akcji podczas Memoriału prof. Wiktora Wawrzyczka, który odbędzie się w Olsztynie od 23 do 24 września.

Na ligowe parkiety powrócą 16 grudnia – we własnej hali podejmą Mostostal Kędzierzyn-Koźle.

Zobacz również:

Terminarz gr. 2 Pucharu Polski mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved