Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Gdańskie derby

Gdańskie derby

Od wygranej zainaugurowali występy w Pucharze Polski siatkarze GTS Gdańsk. Podopieczni Józefa Kopaczela pokonali w hali Gedanii Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin 3:0 (25:20, 25:14, 25:15).

W najbliższą środę przy ul. Kościuszki gdańszczanie w kolejnej rundzie zmierzą się z Energą Treflem Gdańsk. Początek gry o godzinie 19.00.

W GTS występują obecnie: Smoktunowicz, Piaseczny, Miotk, Frąckiewicz, Skórski, Szczypczyk, Rudziński (libero) oraz Sypniewski, Nowotczyński, Michalski, Pałubicki.W męskiej siatkówce na Wybrzeżu doszło do totalnego rozproszenia sił. W nowym sezonie mają grać aż trzy drużyny. Energa Trefl Gdańsk wciąż walczy przy „zielonym stoliku” o prawo występów w I lidze, w II zagra GTS Gdańsk, a od III rozpoczną Czarni Pruszcz Gdański. W oficjalnym meczu jako pierwsi zaprezentowali się gdańszczanie z GTS. Trenerem tej drużyny został Kopaczel, który w latach 1973 – 1978 osiągał ze Stoczniowcem Gdańsk największe sukcesy siatkarskie (gra w I lidze seniorów – najlepsze miejsce IV). I właśnie do tych tradycji odwołuje się GTS.

W II lidze gdańszczanie znaleźli się przejmując miejsce od Jokera Piła. – W grupie pierwszej, gdzie przeciwnikami będą drużyny z terenu północno wschodniej Polski, zamierzamy walczyć o zajęcie miejsca 3–4 w rundzie zasadniczej, a następnie o dobrą grę w fazie play–off. – zapowiada Krzysztof Turowski, dyrektor klubu.

Sezon został zainaugurowany od Pucharu Polski. Szczecinianie przyjechali w dziewięcioosobowym składzie i tylko w pierwszym secie walka była bardzo wyrównana. Goście prowadzili do 13:10. O sukcesie miejscowych przesądziła dobra gra blokiem. W drugiej partii po zagrywkach Piotra Frąckiewicza było już 13:4 dla miejscowych. W ostatniej odsłonie GTS szybko zaś uciekł na 6:1 i 11:2.

W drugiej rundzie GTS zagra w Gdańsku z lokalnym rywalem – Energą Trefl Gdańsk. Wszystko wskazuje na to, że to jest jedyna okazja do obejrzenia takiego meczu w tym sezonie. W lidze te zespoły trafiły bowiem do innych grup. Początek meczu 13 września (środa) o godzinie 19.00.

źródło: trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved