Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Duży znak zapytania

Duży znak zapytania

Młoda, utalentowana libero Pronaru Zeto AZS Białystok może nie zagrać w większej części sezonu ligowego. Reprezentantka Polski doznała nieoczekiwanej kontuzji.

„Siadł” mi bark. Musiałam zrezygnować z wyjazdu na zgrupowanie kadry w Kędzierzynie-Koźlu. Prawdopodobnie konieczna jest operacja. Wówczas na pewno nie będę gotowa na początek sezonu ligowego. Zabiegu i tak nie uniknę. Jednak ewentualnie mogę go przejść po lidze – mówi 21-letnia Saad.

Decydujący terminWczoraj siatkarka przeszła badania. Mniej więcej po tygodniu wyjaśni się jej przyszłość, czyli przede wszystkim termin zabiegu. Jeśli zawodniczka trafi na stół operacyjny przed sezonem ekstraklasy, trener Pronaru-Zeto-AZS Czesław Tobolski, będzie mógł skorzystać z usług Magdaleny dopiero w końcówce rozgrywek.

Saad w letniej przerwie przyszła na Podlasie z Dalinu Myślenice – klub, od którego Ponar kupił również miejsce w ekstraklasie. Aktualnie jest drugą libero w Polsce po bezdyskusyjnej liderce na tej pozycji – Marioli Zenik. Jej transfer był jednym z najbardziej udanych zakupów białostockich działaczy. Teraz występy utalentowanej zawodniczki stanęły pod dużym znakiem zapytania.

„Barkowe” przekleństwo

Kłopoty z barkiem to w zespole Pronaru-Zeto-AZS nie pierwszyzna. Dopiero niedawno, po podobnej kontuzji, do treningów na dobre wróciła inna nowa siatkarka Dominika Koczorowska. Z powodu kłopotów z barkiem pauzuje teraz natomiast Katarzyna Kalinowska.

Najbliższe plany zespołu to wyjazd 25 września na zgrupowanie do Wilkas, a stamtąd prosto na turniej w Baranowiczach na Białorusi.

Wystąpią tam zespoły ze wschodu: Białorusi, Ukrainy i być może rosyjska Urałoczka Jekaterynburg. Tylko my będziemy z „zachodu” – mówi kapitan zespołu Joanna Szeszko. – Potem wracamy jeszcze na trochę do Wilkas.

Autor tekstu: Miłosz Karbowski- Gazeta Współczesna

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved