Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Pliński: Decyzja o postawieniu na halę była słuszna

Daniel Pliński: Decyzja o postawieniu na halę była słuszna

- Myślę, że jest wiele drużyn, które są w stanie powalczyć o medal MŚ, Polska reprezentacja też znajduje się w tym gronie - twierdzi środkowy Jastrzębskiego Węgla, Daniel Pliński.

Czy teraz jako podstawowy zawodnik Reprezentacji Polski w siatkówce halowej masz czasem wątpliwości czy słusznie zrobiłeś rezygnując z plażówki, w której też osiągałeś znaczące sukcesy?

Nie mam wątpliwości, myślę, że moja decyzja o postawieniu na halę była słuszna, zawsze marzyłem o tym żeby wystąpić w reprezentacji Polski, zagrać w LŚ przy tak wspaniałej publiczności jaka jest w Polsce. Aczkolwiek wiem, że i tak kiedyś wrócę na plaże.Jak podsumujesz Ligę Światową w wykonaniu Polaków?

Myślę, że nasza gra była dobra, ale wiem, że stać nas na lepszą grę i mam nadzieje, że Polska Reprezentacja pokaże to na MŚ.

Jak będą wyglądały przygotowania do Mistrzostw Świata i jak oceniasz szanse naszej reprezentacji w tym turnieju? Kto według Ciebie jest faworytem?

Przygotowania do MŚ rozpoczynają się 7 września w Spale, podczas tych przygotowań rozegramy kilka spotkań kontrolnych. Pierwszego listopada jest zaplanowany wylot do Japonii. Myślę, że jest wiele drużyn, które są w stanie powalczyć o medal MŚ, Polska reprezentacja też znajduje się w tym gronie.

Właściwie wszystkie kluby skompletowały już składy, jak myślisz kto będzie najtrudniejszym rywalem i jak oceniasz szanse Jastrzębskiego Węgla na zdobycie tytułu Mistrza Polski?

Najtrudniejszymi rywalami będą tak jak w poprzednim sezonie Bełchatów, Olsztyn, Częstochowa. Drużyny z przedziału 5-8 podniosły swój poziom, ale nie sądzę, żeby mogły zagrozić faworytom.

Jesteś młodym tatą, czy żona może liczyć na Twoją pomoc przy pielęgnacji córeczki?

Jeśli tylko jestem domu to staram się jak najwięcej czasu spędzać i opiekować się Julką.

Z Danielem Plińskim rozmawiała: Justyna Augustyniak (KS Jastrzębski Węgiel)

źródło: ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved