Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > AZS Białystok: Jedne w kadrze, inne w Białymstoku

AZS Białystok: Jedne w kadrze, inne w Białymstoku

Mało czasu na odpowiednie zgranie zespołu przed sezonem będzie miał trener Pronaru Zeto AZS Białystok Czesław Tobolski. Całą kadrę do dyspozycji najprawdopodobniej będzie miał dopiero pod koniec listopada, a już 2 grudnia rozpoczynają się rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet.

Po odkupieniu miejsca w ekstraklasie działacze białostockiego klubu nie próżnowali. Do zespołu dołączyło aż siedem nowych zawodniczek, a praktycznie wszystkie to siatkarki już o uznanej marce. Najbardziej utytułowane są dwie z nich, przebywające obecnie wraz z reprezentacją Polski na zgrupowaniu w Kędzierzynie-Koźlu: Sylwia Pycia i Marta Pluta.

W tym momencie bliżej pierwszego składu Polski jest Pycia, która była podstawową środkową podczas ostatnich meczów reprezentacji. Nie powinno to się zmienić nawet teraz, gdy doszło do zamieszania w kadrze. – Całe te zamieszanie wokół reprezentacji i to, co się stało w Chinach, było dla nas wszystkich zaskoczeniem – nie ukrywa Pycia. – Ale musimy już o tym zapomnieć i przygotować się do kolejnych spotkań. Myślę, że trener Kłos nie będzie dużo zmieniał w naszych treningach w porównaniu do trenera Niemczyka.Nad tymi wydarzeniami musimy przejść do porządku dziennego, ponieważ przed nami kolejne turnieje i na tym musimy się przede wszystkim skupić – dodaje Pluta.

Reprezentacja przygotowuje się teraz do turnieju kwalifikacyjnego do World Grand Prix 2007. Po zgrupowaniu w Kędzierzynie wyjedzie na kolejny obóz do Szczyrku, a potem na mistrzostwa świata do Japonii. Z tego też powodu do Białegostoku obie nasze zawodniczki przyjadą dopiero pod koniec listopada. Dlatego bardzo mało czasu będzie na zgranie zespołu przed inauguracja rozgrywek.

Na pewno będzie to pewien problem, ale dla mnie jako środkowej jest najważniejsze, że mogę pracować podczas treningów z kadrą wraz z Martą, która jest rozgrywającą – mówi Pycia. – Rozmawiamy też czasami o tym, co nas czeka w Białymstoku i myślę, że tworzący się tam zespół jest bardzo ciekawy, który na pewno będzie w stanie coś ugrać w lidze. Może nie jest to drużyna od razu na medal, ale już bardzo silna.

Przede wszystkim jednak najpierw musimy ją odpowiedni zgrać, z tym może być kłopot. Ponieważ czasami drużyna potrzebuje całego sezonu, żeby zacząć funkcjonować jak należy – wyjaśnia trener Czesław Tobolski.

Na razie szkoleniowiec ćwiczy z tymi zawodniczkami, które ma do dyspozycji. Na szczęście praktycznie wszystkie są w optymalnej formie. Z zespołem nie trenuje tylko Katarzyna Kalinowska, która zmaga się z urazem barku, ale już w piątek powinna wznowić zajęcia. Mimo kłopotów z barkiem ćwiczy wraz z zespołem Magdalena Saad. Ciągle nie wiadomo, na ile poważna jest jej kontuzja.

Dowiemy się dopiero po szczegółowej diagnozie lekarzy – wyjaśnia szkoleniowiec białostoczanek. – Teraz spokojnie trenujemy w Białymstoku, ale przed nami kolejny wyjazd na zgrupowanie.

Ekipa Pronaru 25 września wyjedzie na obóz do Wilkas, a następnie uda się na turniej w Baranowiczach na Białorusi. – Po powrocie z Białorusi planujemy wziąć udział jeszcze w kilku turniejach. Nie wykluczam też, że nasz zespół jeszcze wzmocnimy – mówi tajemniczo trener Tobolski.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved