Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Sukcesy Niemiec już nadeszły

Sukcesy Niemiec już nadeszły

Niemiecka siatkówka halowa ma się dobrze. Siatkarze zakwalifikowali się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Rosji. Podobnie panie awansowały do ME, które odbędą się za rok w Belgii i Luksemburgu.

Trener męskiej reprezentacji – Stelian Moculescu jest bardzo zadowolony z postawy swojej drużyny: -Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli zagrać na Mistrzostwach Europy. Chłopcy zasłużyli sobie na to. Jestem dumny z mojego zespołu, bo tworzymy zgraną całość. Moculescu może się tylko cieszyć, bo jego już siedmioletnia praca z kadrą przynosi efekty. Stworzył silną drużynę. Aż dziesięciu zawodników gra poza granicami swej ojczyzny, pozostała dwójka w drużynie mistrza Niemiec – VfB Friedrichshafen, a są to Simon Tischer oraz Jochen Schöps.

Reprezentacja wywalczyła awans wygrywając dwumecz z Czechami. Najpierw 3:0, a tydzień później 3:2 (20:25, 25:22, 22:25, 27:25, 15:12).Wiemy już, że po tych porażkach znany dobrze w Polsce czeski trener – Igor Prielożny stracił swoją posadę.

Prezes Niemieckiego Związku Piłki Siatkowej – Werner von Moltke nie kryje swego zadowolenia. Prócz ME siatkarki i siatkarze zagrają w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Japonii (panowie pierwszy raz od 1994 roku). Prezes ma teraz nadzieję, że po tych sukcesach przyjdzie wsparcie finansowe od sponsorów. Von Moltke czyni także starania, by Niemcy występowali w elitarnych rozgrywkach Ligi Światowej. Ponadto prowadzi rozmowy z działaczami FIVB by to w Niemczech siatkarki i siatkarze walczyli o udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (2008 rok).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved