Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Słynny Kubańczyk blisko Jastrzębskiego Węgla

Słynny Kubańczyk blisko Jastrzębskiego Węgla

Osmany Juantorena Portuondo, gwiazda kubańskiej siatkówki, może zagrać w Jastrzębiu! Informacja o transferze była jedną z pilniej strzeżonych tajemnic w klubie wicemistrza Polski. Gdyby transfer doszedł do skutku, byłby hitem na europejskich parkietach.

Nic dziwnego, bo Kubańczyk ma ledwie 21 lat, a już jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników na świecie na swojej pozycji, czyli przyjmującego! Rozmowy trwają, a pośrednikiem jest Nikolaj Iwanow, nowy gracz Jastrzębskiego Węgla. – Iwanow i Juantorena to przyjaciele, przez dwa sezony grali ze sobą w rosyjskim klubie Nieftianik Ufa. Są w bardzo dobrym kontakcie – powiedziała Gazecie Wyborczej osoba zorientowana w realiach jastrzębskiego klubu.

Osmany Juantorena Portuondo już ponoć zdecydował i bardzo chce grać w polskiej lidze. Jednak to nie takie łatwe. Kubańczyk wcześniej miał oferty z kilku klubów ligi włoskiej, ale ze względów politycznych kontrakt nie mógł dojść do skutku. Twardo prowadzony przez Fidela Castro rząd rzadko zezwala swoim sportowcom na zagraniczne transfery. W ramach porozumienia z federacją Rosji Kubańczycy mają zgodę na wyjazdy do tego kraju. Właśnie dlatego Juantorena przez dwa sezony występował w rosyjskim klubie Nieftianik.Juantorena mierzy 190 cm, ale z tym nie nadzwyczajnym – jak na siatkarza – wzrostem jest wyjątkowo groźnym atakującym. Zawodnik jest bardzo sprawny i skoczny. Wychowanek stołecznego klubu ze stolicy Kuby Santiago de Cuba jest bardzo uniwersalny – jako przyjmujący słynie z niesamowitych zagrywek. Brylował w rubrykach statystyk ubiegłorocznego finału Ligi Światowej, gdzie Kuba zajęła trzecie miejsce. Był pierwszy w gronie przyjmujących, trzeci wśród serwujących, siódmy wśród najlepiej punktujących. Dodajmy, że to kuzyn legendarnego biegacza Alberto Juantoreny, mistrza olimpijskiego z Montrealu na 400 i 800 m.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved