Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > PZPS chwali się osiągnięciami z ostatnich dwóch lat

PZPS chwali się osiągnięciami z ostatnich dwóch lat

Minęły dwa lata działalności obecnego Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Czy te dwa lata zostały przepracowane z korzyścią dla polskiej siatkówki ocenił Walny Sprawozdawczy Zjazd Delegatów PZPS. Delegaci przyjęli sprawozdanie Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej PZPS z dwóch lat działalności.

Zadania, które postawił sobie Zarząd PZPS w roku 2004:

1. Wyprostowanie tragicznej sytuacji finansowej związku

2. Poprawienie wizerunku PZPS w mediach3. Uregulowanie relacji z Polkomtelem, głównym sponsorem siatkówki w Polsce

4. Zagwarantowanie sponsora dla reprezentacji żeńskiej

5. Zapewnienie warunków szkoleniowo-organizacyjnych dla wszystkich reprezentacji narodowych

6. Przywrócenie normalnej współpracy z Polską Konfederacją Sportu (dzisiaj Ministerstwo Sportu)

7. Uruchomienie profesjonalnych rozgrywek ligi kobiet

8. Zapewnienie jak największej liczby relacji telewizyjnych z imprez siatkarskich

9. Intensyfikacja działań PZPS na arenie międzynarodowej

10. Powołanie Wydziału Młodzieży

11. Rozwój siatkówki plażowej

Sytuacja finansowa PZPS

Według audytu jaki został przeprowadzony przez niezależną firmę audytorską na dzień 30.09.2004 Polski Związek Piłki Siatkowej miał dług w wysokości 2,660 mln. zł. Na dzień 31.07.2006 dług ten wynosił tylko 690 tysięcy!

Dzięki podjętym krokom i dobrym zarządzaniem finansami możemy pochwalić się zyskiem za 2 lata działalności w kwocie ok. 2 mln. zł. Przy stratach jakie Związek ponosił do września 2004 roku potrzebujemy jeszcze kilku miesięcy, by móc wyjść na prostą.

Wizerunek w mediach

Dziś pod względem popularności medialnej siatkówka zajmuje drugie miejsce w Polsce. Dzięki dobremu wizerunkowi w mediach i dobrym wynikom sportowym udało się odzyskać poważnie nadszarpnięte zaufanie dotychczasowych sponsorów i partnerów finansowych, przekonaliśmy kolejne firmy, które z dużą pewnością inwestują w polską siatkówkę.

Gościliśmy w 2005 roku ponad 110 tys. kibiców podczas meczów obu reprezentacji na terenie Polski. Kibicowanie „chłopakom” na meczach Ligi Światowej wchodzi do kanonu postaw patriotycznych.

Wartość medialna siatkówki polskiej to kwota ponad 115 milionów złotych a warto dodać i to, że w porównaniu z rokiem 2004 wartość medialna siatkówki kobiet wzrosła o 1039%.

PZPS a główny sponsor Polkomtel

Jakość zmian w polskiej siatkówce docenił również główny sponsor reprezentacji, Polkomtel, który podpisał umowę sponsorską dla wszystkich reprezentacji na 4 lata. Dzięki nowej umowie, sponsora otrzymała również reprezentacja kobieca oraz reprezentacje młodzieżowe.

Warunki szkoleniowo-organizacyjne kadr narodowych

– wszystkie kadry posiadają sprzęt i zaplecze techniczno-szkoleniowe na najwyższym światowym poziomie;

– powołano kadry B, jako bezpośrednie zaplecze reprezentacji;

– po raz pierwszy dokonano wyboru trenera reprezentacji męskiej w drodze otwartego konkursu;

– rozpoczęto program szkolenia trenerów poprzez specjalne kursy z udziałem najlepszych fachowców zagranicznych;

– zawodniczki i zawodnicy reprezentacji zostali ubezpieczeni w bardzo szerokim zakresie.

Współpraca z Ministerstwem Sportu

Uporządkowano wszystkie zaległości formalne związane z rozliczaniem dotacji przez poprzedni Zarząd, uzgodniono sposób spłaty nierozliczonych dotacji. Karencja 3-letnia na bezpośrednie dotacje nie będzie przedłużona. Ministerstwo Sportu zwiększyło dotacje dla PZPS w 2006 roku. Ministerstwo obiecało również zwiększenie w 2007 roku funduszy na rozwój siatkówki plażowej jako dyscypliny olimpijskiej.

Uruchomienie profesjonalnych rozgrywek ligi kobiet

Doprowadzono do utworzenia w sezonie 2005/2006 Ligi Siatkówki Kobiet. Pierwszy sezon LSK był bardzo udany, tak organizacyjnie, jak i sportowo.

Współpraca z telewizjami

PZPS ma podpisane umowy na realizacje transmisji telewizyjnych z imprez siatkarskich zarówno z Telewizją Publiczną jak i z telewizją Polsat. Jesteśmy liderem w skali światowej pod względem liczby godzin transmisji telewizyjnych. Transmisje telewizyjne z meczów naszych reprezentacji zajęły w roku 2005 ponad 107 godzin, a ceremonię dekoracji naszych „Złotek” na ME 2005 oglądało ponad 4 miliony Polaków.

PZPS na arenie międzynarodowej

Cieszymy się w FIVB opinią bardzo dobrych organizatorów. Władze FIVB doceniają bardzo dobrą współpracę polskiej siatkówki z mediami. PZPS organizował w bieżącym roku najwięcej na świecie siatkarskich imprez międzynarodowych rozgrywanych pod egidą FIVB:

– Liga Światowa mężczyzn – Katowice, Łódź, Poznań

– Turniej Grand Prix kobiet – Bydgoszcz

– World Tour – siatkówka plażowa mężczyzn – Stare Jabłonki

– World Tour –siatkówka plażowa kobiet – Warszawa

– MŚ U21 – siatkówka plażowa – Mysłowice

Prezes PZPS – Mirosław Przedpełski, został w 2005 roku wybrany do Zarządu Federacji Europejskiej.

Siatkówka młodzieżowa

W strukturach PZPS powołano Wydział ds. Młodzieży. Jednak władze Związku widzą konieczność zintensyfikowania działań. W trakcie rozmów ze sponsorem siatkówki polskiej Polkomtelem pojawiła się koncepcja przygotowania i realizacji „Programu młodzieżowego dla siatkówki”. Polkomtel chce zaangażować środki w promocję siatkówki już w szkołach podstawowych. Jest to program na skalę niespotykaną w polskim sporcie. Program wejdzie w życie w roku szkolnym 2006/2007.

Siatkówka plażowa

W dalszym ciągu brak jest sukcesów sportowych w rozgrywkach seniorskich. W związku z tym, podjęto decyzję o dołożeniu wszelkich starań, aby wzmocnić pozycję siatkówki plażowej. PZPS stworzy specjalną grupę olimpijską i zapewni jej jak najlepsze warunki trenowania. Na sfinansowanie takiej grupy fundusze obiecał Minister Sportu.

Plany na przyszłość

Wystąpiliśmy do władz CEV-u z wnioskiem o organizację mistrzostw Europy kobiet w 2009 roku. Nasze szanse oceniamy wysoko, choć naszymi konkurentami są Włosi.

Staramy się aby w roku 2007 lub 2008 Polska była organizatorem Finałów Ligi Światowej. I tutaj nasze szanse są bardzo duże.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved