Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przygotowania Stali Bielsko-Biała do sezonu

Przygotowania Stali Bielsko-Biała do sezonu

W ramach przygotowań do nowego sezonu zespół "stalówek" wyjechał w piątek na 12-dniowe zgrupowanie do Cetniewa. - Będziemy tam ciężko pracować. Zamierzamy trenować w hali i siłowni - mówił przed wyjazdem trener bielszczanek, Jacek Skrok.

Skorzystamy z okazji, że będą tam też zespoły z Bydgoszczy i Piły. Być może rozegramy jakieś sparingi” – zdradza Jacek Skrok, trener siatkarek BKS. Szkoleniowiec nie wdając się w szczegóły zaznacza, że w Cetniewie stalówki będą szlifowały taktykę i technikę.

Do tej pory zespół Stali z powodu remontu hali BKS przy ul. Rychlińskiego trenował w hali BBOSiR przy ul Bratków. To jednak w żaden sposób nie zakłóciło przygotowań. Zawodniczki korzystały także z zajęć aerobiku w studiu Fitness Perfect.Po powrocie musimy poszukać innego miejsca. W hali przy ul. Bratków mają przecież zajęcia dzieci i młodzież – mówi trener Skrok.

Na zgrupowanie z zespołem BKS pojechały nowe zawodniczki – Monika Smak, Edyta Kucharska, Jolanta Studzienna i Rositsa Yaneva. Zabraknie jednak awizowanej wcześniej Melissy Elmer, 23-letniej środkowej ze Stanów Zjednoczonych. W minionym tygodniu rozstrzygnęła się sprawa jej pozyskania. Amerykanka ostatecznie nie wzmocni szeregów BKS, bo wybrała grę we Włoszech.

Żałujemy, że nie będzie występowała w naszym zespole. Z informacji, jakie do nas docierają wynika, że to bardzo dobra zawodniczka – nie ukrywa szkoleniowiec Stali. Wprawdzie w ekipie stalówek jest kilka środkowych, ale trener chciałby, by ilość przeszła w jakość. To miał sprawić właśnie transfer siatkarki dużego formatu, takiej jak Melissa Elmer.

W naszej lidze nie grają zawodniczki z Dominikany czy Brazylii. Szlaki nie są przetarte, jak choćby w Rosji. Jeśli ktoś decyduje się jechać na koniec świata, to za duże pieniądze. A u nas nie ma takiej oferty. Dlatego nasza liga uznawana jest w oczach tych siatkarek za nieco egzotyczną – uważa trener Skrok.

Siatkarki BKS w Cetniewie będą do 20 września. Dzień później pojawią się w Bielsku, gdzie odbędzie się oficjalna prezentacja, podczas której działacze przedstawią sponsora strategicznego siatkarek. Według spekulacji, ma nim być Grupa Kęty.

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved