Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Porażka Michała Winiarskiego w debiucie

Porażka Michała Winiarskiego w debiucie

Po 5 zwycięstwach w towarzyskich spotkaniach, Itas Diatec Trentino doznał porażki. W pierwszym ligowym meczu tego sezonu, zespół Michała Winiarskiego nie sprostał Prisma Taranto, przegrywając 2:3.

Polak wyszedł w wyjściowym składzie. W pierwszym secie popisał sie 3 asami serwisowymi (w tym 2 w koncówce seta, zdobywając 2 ostatnie punkty). Nieco gorzej szło mu w ataku – na 6 prób udało się zdobyć tylko 1 punkt. W drugim secie gra Itas Diatec Trentino pozostawiała wiele do życzenia. Raziła nieskuteczność w ataku (Winiarski 1 punkt na 4 próby). Niestety w 3 secie nie nastąpiła poprawa gry i przy stanie 16:13 dla Prisma Taranto, polski zawodnik został zmieniony przez Gallottę. Nie przyniosło to jednak zamierzonego efektu i Trentino przegrało tego seta do 16. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się w 4 odsłonach, nastąpiło przebudznie Trentino. Set od początku był bardzo zacięty i żadnej drużynie nie udało sie „odskoczyć” nawet na kilka punktów. Dopiero w koncówce, dzięki bardzo dobrej zagrywce, Diatec Itas przechyliło szale zwycięstwa na swoją stronę i wygrało seta do 22. Niestety nie udało się powtórzyć tej sztuki w tie-breaku. Pod koniec seta, przy stanie 10:12 dla Prisma Taranto, na boisko powrócił Michał Winiarski. Nie pomogło to jednak i Trentino przegrało do 11.

Michał w całym meczu zdobył 7 punktów. W przyjęciu zanotował 43%skuteczność. Niestety jeszcze gorzej spisywał się w ataku, bo zaledwie 20%. MVP meczu został atakujący Prisma Taranto Anderson Rodrigues.

Itas Diatec Trentino – Prisma Taranto 2-3 (26-24, 20-25, 16-25, 25-22, 11-15)

Składy:

ITAS DIATEC:

Meoni 2, Della Lunga 12, Nemec 9, Nascimento 21, Winiarski 7,

Heller 11, Bari (L), Hübner 4, Mescoli, Gallotta 5

PRISMA:

Anderson 28, Granvorka 18, Felizardo 7, Nuti 5, Castellano 6, Vulin 7, Vicini (L); Pavan, Ricciardello, De Palma

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved