Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME Juniorów: podsumowanie piątego dnia mistrzostw

ME Juniorów: podsumowanie piątego dnia mistrzostw

Znani są już półfinaliści odbywających się w Kazaniu Mistrzostw Europy Juniorów. Do broniącej tytułu drużyny Rosji oraz Włoch dołączyli Francuzi i Słoweńcy.

Obydwa spotkania półfinałowe zaplanowano na środę. Rosja spotka się ze Słowenią o godzinie 17.30 czasu lokalnego, natomiast mecz pomiędzy Włochami i Francją zaplanowano na godzinę 20. Holandia, Polska, Serbia i Czarnogóra oraz Słowacja będą natomiast walczyć o miejsca 5-8.

Słowenia wygrała dziś ostatni mecz w swojej grupie pokonując Belgów 3:0. Najczęściej punktującymi zawodnikami zwycięskiej drużyny byli: Alen Sket, Dario Savicic oraz Vid Jakobin. Teraz czeka ich spotkanie z gospodarzami. W fazie grupowej Słoweńcy przegrali z Rosjanami 0:3. Tym razem są bardziej pewni siebie, ponieważ do gry powraca nieobecny w meczu z Rosją kapitan drużyny – Tine Urnaut. Trener Słoweńców już teraz ma powody do zadowolenia. Celem drużyny przed przyjazdem do Rosji było miejsce wśród najlepszych ośmiu drużyn.

Tymczasem Rosja przystąpi do meczu ze Słowenia podbudowana zwycięstwem nad Polską 3:1.

Po zwycięstwie Słowenii, Serbia i Czarnogóra nie miała już szans na awans do najlepszej czwórki Mistrzostw. Mimo to pokazali klasę i wolę walki pokonując Ukrainę 3:0.

W grupie drugiej Włosi potwierdzili, że są niekwestionowanym liderem. W swoim ostatnim meczu grupowym pokonali Niemcy 3:0. Tym samym w pięciu meczach stracili tylko jednego seta, mianowicie podczas spotkania z Holandią.

W spotkaniu z Bułgarią Francuzi potrzebowali tylko jednego wygranego seta, aby zakwalifikować się do półfinału. Mimo dużego prowadzenia w pierwszej partii spotkania (18:12), Francuzi wykorzystali dopiero piątą piłkę setową. Dwa następne sety wygrali już natomiast ze zdecydowaną przewagą 25:20 i 25:19. Na boisku wyróżniali się: Nicolas Marechal, Baptiste Geiger oraz Fabien Vergoz.

Układ punktów w grupie spowodował, że zwycięstwo Francuzów pogrzebało szanse na awans Słowaków. W swoim ostatnim meczu ulegli oni Holendrom 1:3. Ci ostatni zajęli trzecie miejsce w grupie, wyprzedzając Niemców i Słowaków.