Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kadra siatkarek na zgrupowaniu w Kędzierzynie

Kadra siatkarek na zgrupowaniu w Kędzierzynie

- Naszym celem jest wygranie grupy i awans z marszu już po pierwszej części rozgrywek turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznej Grand Prix - mówi o najbliższych zamierzeniach nowy trener reprezentacji kobiet, Ireneusz Kłos.

Zawody odbędą się Warnie od 26 września do 1 października. Polska spotka się w grupie kolejno – z Holandią, Azerbejdżanem i Bułgarią. W drugiej znalazły się zespoły Włoch, Rosji, Turcji oraz Serbii i Czarnogóry. Zwycięzcy awansują do finału i będą już mieć zapewnione kwalifikacje do World Grand Prix’2007. Drużyny z miejsce 2-3. spotkają się w półfinałach „na krzyż” i ich zwycięzcy zagrają o trzecie, ostatnie premiowanem awansem miejsce.

Wywalczyć kwalifikacje z grupy i potem mieć spokój – mówi krótko Ireneusz Kłos. – W poniedziełek rozpoczęło się zgrupowanie kadry w Kędzierzynie. W piątek mamy w planie spotkanie Kadry A przeciwko Kadrze B. Potem przeniesiemy się do Szczyrku. Wiemy jak ważne czekają nas zawody, chodzi o możliwość gry za rok ze światową czołówką i walka o punkty do międzynarodowego rankingu” Do Warny polskie siatkarki odlecą 24 września.Nasze zgrupowanie, również ze względu na dwa różne miejsca, w którym je przeprowadzimy, podzieliłem na dwie części. W Kędzierzynie zajmiemy się przygotowaniem siłowym i technicznym, natomiast w Szczyrku będziemy szlifować elementy taktyczne, skupimy się na grach sparingowych – powiedział Ireneusz Kłos, trener reprezentacji Polski seniorek.

Na zgrupowanie do Kędzierzyna przyjedzie Kamila Frątczak, którą kontuzja wyeliminowała z wylotu na Daleki Wschód i gry w tegorocznych meczach Grand Prix. – Jak poinformował lekarz nie czuje się ona jeszcze dobrze, ale chcemy żeby była z zespołem i wykonywała tutaj swoje zajęcia swoim tokiem – mówi Ireneusz Kłos.

Kadra powołana przez trenera Ireneusza Kłosa: Izabela Bełcik, Katarzyna Skorupa, Marta Pluta, Natalia Bamber, Anna Podolec, Agata Mróz, Sylwia Pycia, Maria Liktoras, Katarzyna Skowrońska, Milena Rosner, Aleksandra Przybysz, Kamila Frątczak, Joanna Mirek, Dorota Ściurka, Paulina Maj, Mariola Zenik.

Magdalena Saad oraz Aleksandra Przybysz choć są powołane do kadry nie wezmą udziału w zgrupowaniu ze wzglądu na kontuzje.

źródło: inf. prasowa, lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved