Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Zakończyły się mecze barażowe o udział w ME 2007

Zakończyły się mecze barażowe o udział w ME 2007

W sobotę, 9 września, zakończył się ostatni etap eliminacji do ME 2007 kobiet i mężczyzn. Rozstrzygając na swoją korzyść barażowe dwumecze, awans do finałów ME uzyskały męskie drużyny Finlandii, Niemiec i Słowenii, oraz żeńskie drużyny Francji, Białorusi i Słowacji.

Eliminacje kobiet

Zespoły Słowacji, Francji i Białorusi udokumentowały swoją wyższość nad rywalkami, odnosząc po dwa zwycięstwa, zarówno w meczach wyjazdowych, jak i na własnym parkiecie.

Ukraina – Słowacja 2-3 (23:25, 17:25, 25-16, 25-20, 12:15)

(pierwszy mecz 1-3, awans Słowacji)

Grecja – Francja 0-3 (23:25, 21:25, 17:25)

(pierwszy mecz 1-3, awans Francji)

Białoruś – Słowenia 3-2 (23:25, 25:19, 25:23, 20:25, 15:11)

(pierwszy mecz 3-0, awans Białorusi)

Eliminacje mężczyzn

Fatalny rok mają pod wodzą Igora Prielożnego zawodnicy czescy. Najpierw przegrali 0:3 w Lipsku, a wczoraj u siebie nie zdołali wygrać w tie-breaku z Niemcami. Przekonująco, w dwóch meczach, udowodnili swoją wyższość nad Estonią, robiący ostatnio coraz większe postępy Finowie. Ich postawa w Lidze Światowej, to nie był przypadek. Białorusini pokonali wczoraj Słowenię w czterech ciężkich setach. Jednak na nic zdał się im ten wysiłek, bo pierwszy mecz w trzech setach wygrali Słoweńcy.

Czechy – Niemcy 2-3 (25:20, 22:25, 25:22, 25:27, 12:15)

(pierwszy mecz 0-3, awans Niemiec)

Białoruś – Słowenia 3-1 (26:24, 23:25, 25:20, 25:21)

(pierwszy mecz 0-3, awans Słowenii)

Finlandia – Estonia 3-0 (25:23, 25:17, 25:18)

(pierwszy mecz 3-1, awans Finlandii)

źródło: cev.lu, inf. własna