Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Szóstka Biłgoraj przed pierwszym sezonem w II lidze

Szóstka Biłgoraj przed pierwszym sezonem w II lidze

Na początku wakacji - obóz szkoleniowy w Jaworze nad Soliną. Później obóz wypoczynkowy na Mazurach, będący nagrodą za awans do II ligi. Po powrocie dwutygodniowy obóz dochodzeniowy w Biłgoraju i dwutygodniowe zgrupowanie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

A w środę, 30 sierpnia pierwszy sparing – przegrany 0:5 w Łańcucie z zespołem UMKS, grającym w I lidze, w serii B. Tak minęły wakacje siatkarkom Szóstki Biłgoraj.

Pierwszy mecz w II lidze podopieczne trenerów Krzysztofa Mazurka i Ryszarda Iwańskiego zagrają 23 września. Do Biłgoraja przyjedzie wówczas AZS AWF Warszawa. Do debiutu w II lidze zawodniczki Szóstki będą pracować równie intensywnie jak na wakacjach. W tym tygodniu czeka je sparing z Tomasovią, w najbliższy weekend wezmą udział w turnieju. We własnej hali gościć będą Naftę Piła i Budowlanych Toruń. Potem zmierzą się u siebie z ligowym rywalem – Tomasovią, w ramach Pucharu Polski. A jeśli wygrają, w następnym etapie tych rozgrywek podejmą we własnej hali Wisłę Kraków.W kadrze nie zaszły żadne zmiany. Wprawdzie w klubie są dwie nowe zawodniczki – z Lublina przybyły Agata Bartuzi i Izabela Zborzyńska, obie urodzone w 1990 roku, jednak na razie będą one występowały jedynie w drużynie kadetek.Przed debiutanckim sezonem w II lidze, w zespole Szóstki panuje nastrój pełen optymizmu.

Dziewczęta są bojowo nastawione. Ciężko pracowały na obozach, wyraźnie poprawiły szybkość, sprawność, wytrzymałość i technikę. Dużo pracowaliśmy też nad taktyką. Jesteśmy beniaminkiem. I to jest nasz atut. Liczymy na to, że zespoły będą nas lekceważyć. Naszym celem jest utrzymanie się w lidze, kwalifikując się do grupy zespołów walczących o awans do serii B I ligi – mówi prezes Szóstki Andrzej Miazga.

Szef klubu chce w przyszłym roku wzmocnić drużynę zawodniczkami z wyższej ligi, by w następnym sezonie awansować do I ligi. – Gdy w 2000 roku zakładaliśmy klub, niewielu wierzyło w to, że drużyna zbudowana z dziesięcioletnich wówczas dziewcząt po sześciu sezonach awansuje do II ligi. Teraz też wiele osób może podchodzić do naszych planów sceptycznie. A my wierzymy, że się uda zrobić w Biłgoraju I ligę – przekonuje prezes Miazga.

Ale nie tylko odpowiednie szkolenie młodych zawodniczek i wzmocnienia mają zapewnić w niedalekiej przyszłości awans. – Nasi koledzy z Tomasovii mówią, że na sezon w II lidze potrzeba 60 tysięcy złotych. My zamierzamy wyłożyć więcej pieniędzy. Nie będziemy na niczym oszczędzać. Dbamy o to, żeby zawodniczki miały najlepszy sprzęt, odpowiednie obuwie, koszulki i stabilizatory na kolana. Żeby jeździły na mecze wygodnym autokarem. Nie mogą mieć żadnych wymówek, gdy zagrają słabiej – mówi prezes Miazga.

Atutem Szóstki ma też być publiczność. A ta na każdy mecz siatkarek w hali ”budowlanki” przybywa w nadkomplecie. Zainteresowanie w Biłgoraju siatkówką działacze klubu chcą spożytkować dla zespołu. Od września kibice będą musieli nabywać bilety na II-ligowe mecze Szóstki. Młodzież – za 2 złote, a dorośli – za 5 złotych. Zarząd przewidział również karnety na cały sezon. Bezpłatnie na mecze wchodzić będą mogli jedynie członkowie Klubu Kibica, który został wyposażony przez zarząd we wszelkie akcesoria – od koszulek po bębny i trąbki.

źródło: Kronika Tygodnia, volley.prv.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved