Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pronar przegrał w sparingu z Energą Treflem

Pronar przegrał w sparingu z Energą Treflem

Siatkarze Pronaru Hajnówka grali w sobotę towarzysko z zespołem Energi Trefl Gdańsk, który dzień wcześniej wygrał 3:0 w Augustowie w meczu Pucharu Polski.

Rano drużyny rozegrały w treningowej atmosferze trzy sety. Pierwszy gładko do 10 wygrali hajnowianie. W drugim po wyrównanej walce górą byli goście. A trzeci wyglądał jak set otwarcia – z tym, że stroną dominującą byli gdańszczanie.

Po południu ekipy umówiły się już na normalne spotkanie. Gospodarze przegrali 1:3. To żadna niespodzianka, choć występują w I lidze, a Energa za dwa tygodnie rozpoczyna walkę w II lidze. Skład gdańszczanie mają jednak bardzo silny, z zawodnikami ogranymi w Polskiej Lidze Siatkówki.

Jak to na tym etapie przygotowań (mamy jeszcze z miesiąc do rozgrywek I ligi), były momenty słabe i dobre – podsumował grający trener Pronaru, Adam Aleksandrowicz. – Specjalnie nie grałem, by uważnie przyjrzeć się z boku. Musimy dużo pracować nad blokiem i obroną w polu. Zagrywkę też, ale to już bardziej indywidualne ćwiczenia. Przyjęcie było bowiem przyzwoite, a nawet bardzo dobre. Do ataku też nie ma co się czepiać, tym bardziej że mocno ćwiczymy jeszcze na siłowni.

Po dwóch wygranych przez nas setach w nasze szeregi wkradło się rozprężenie co skrzętnie wykorzystali gospodarze wygrywając trzecią partię. Czwarty set należał już jednak do nas. Cieszymy się bo przygotowania idą w dobrym kierunku a nasza gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej – powiedział po meczu Wojciech Kubicki dyrektor Trefl Piłka Siatkowa S.A.

Być może w tym tygodniu hajnowianie zagrają sparing ze Ślepskiem Augustów. A na pewno za tydzień w Bielsku-Białej zmierzą się w Pucharze Polski z BBTS. Energa Trefl zaś już w środę zagra w derbowym pojedynku z GTS Gdańsk w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski.

Pronar Hajnówka – Energa Trefl Gdańsk 1:3 (28:30, 22:25, 26:24, 21:25)

źródło: energa.trefl.com.pl, gazeta.pl