Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Perugia rozpocznie sezon od meczu z Padovą

Perugia rozpocznie sezon od meczu z Padovą

Już jutro do walki w pierwszym meczu nowego sezonu włoskiej serie A stanie RPA Perugia, Sebastiana Świderskiego. Ich rywalem będzie zespół z Padovy, którego libero Andrea Garghella specjalnie dla Strefy Siatkówki ocenia szanse obydwu zespołów.

Przede wszystkim gramy dopiero w poniedziałek bo wielu zawodników zarówno naszej drużyny jak i Perugii dopiero dzisiaj wraca do zespołów, ponieważ grali w kwalifikacjach mistrzostw Europy’2007. – mówi Garghella. – Nie ma z nami rozgrywającego, atakującego i przyjmującego. Dzisiaj dołączą do zespołu. Nie trenowaliśmy razem od miesiąca.

Libero Padovy zapytany o szanse swojego zespołu w starciu z Perugią, mówi: Trudno ocenić szanse przed pierwszym meczem ligowym, tym bardziej po tych wszystkich zamieszaniach z wyjazdami i powrotami zawodników ze zgrupowań kadry. Jasne, że Perugia jest zespołem lepszym i pewnie nasze szanse są dużo mniejsze niż ich. W zeszłym sezonie jeśli dobrze pamiętam, przegraliśmy z nimi dwukrotnie.W Perugii jednym z podstawowych zawodników, jest Sebastian Świderski. – To bardzo dobry zawodnik – twierdzi Garghella. – W zeszłym sezonie nie błyszczał tak jak w poprzednim, ale jest bardzo ważną częścią Perugii, wiem że przyjechał już do Włoch i nawet zagrał w sparingowym spotkaniu i na pewno też zagra w meczu z nami.

Liga włoska w tym roku zaczyna się bardzo wcześnie, zespoły zagrają kilka kolejek po czym nastąpi przerwa na mistrzostwa świata. – To nie jest całkiem złe rozwiązanie, żeby zagrać teraz kilka kolejek, a później mieć przerwę. – mówi Garghella, zapytany o wcześniejsze rozpoczęcie ligi. – Wolę taką opcję niż tylko treningi przez trzy miesiące jak chociażby w Polsce. Ten czas wolny zawsze można wykorzystać na jakieś szybkie wakacje (śmiech).

Mecz Padovy z Perugią rozegrany zostanie w poniedziałek, 11.września o godz.20:30.

*wypowiedzi zawodnika zebrała Anna Więcek, Strefa Siatkówki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved