Strona Główna > Aktualności > inne > Kanadyjczycy zwyciężyli w turnieju w Ottawie

Kanadyjczycy zwyciężyli w turnieju w Ottawie

Przygotowujące się do mistrzostw świata reprezentacje Kanady, Tunezji oraz Argentyny rozegrały w Ottawie towarzyski turniej im. Antona Furlani. Zwyciężyli gospodarze, w finale pokonując ekipę Tunezji 3:1.

W pierwszym dniu niespodziewanie Tunezyjczycy sklasyfikowani na 17.miejscu w światowym rankingu pokonali reprezentantów Argentyny 3:1 w setach (19:25, 25-22, 30-28, 31-29). W drugim meczu spotkały się dwie reprezentacje Kanady. Pierwsza kadra wygrała po pięciosetowym pojedynku 3:2 w setach (25:20, 22:25, 25:16, 23:25, 15;8).

W drugim dniu turnieju Tunezyjczycy zmierzyli się z pierwszą ekipą Kanady odnosząc swoje drugie zwycięstwo. Kanadyjczycy prowadzili 2:0 przegrywając spotkanie 3:2 w setach (23-25, 13-25, 25-21, 26-24, 16-14). W meczu pomiędzy drugą drużyną Kanady i Argentyną lepsi okazali się ci drudzy wygrywając 3:1 (25-20, 20-25, 25-15, 26-24).

Trzeci dzień przyniósł zwycięstwa Kanadyjczykom, którzy 3:0 pokonali reprezentację Argentyny (25-18, 26-24, 25-23). Również wynikiem 3:0 zakończył się drugi mecz pomiędzy ekipami Tunezji oraz zapleczem kadry Kanady. Zwyciężyła Tunezja (23-25, 20-25, 18–25). Tym samym w finale imprezy znalazły się Kanada 1 oraz Tunezja.

W finałowym meczu Kanadyjczycy nie dopuścili już do sytuacji z poprzedniego meczu, gdy prowadząc z Tunezją 2:0 przegrali 2:3. Finałowe spotkanie było mniej zacięte, zakończone zwycięstwem gospodarzy 3:1 (25-18, 21-25, 25-16, 25-22).

Drużyna zagrała bardzo dobrze. To był wspaniały turniej – podsumował trener Kanadyjczyków, Glenn Hoag. – Dzisiaj nie zagrał Fred Winters z powodu kontuzji pleców. Terry Martin dołączył do nas dziś pomimo, że nie grał z nami przez większość lata i nie zna za bardzo naszego systemu. Paul Duerden niedawno cierpiał z powodu kontuzji kolana i również nie grał przez większość sezonu, jednak powoli dochodzi do swojej dobrej formy. Wciąż ma przed sobą wiele pracy. Christian Bernier się rozwija i zdobył tutaj wiele doświadczenia, które powinien udowodnić będąc przydatnym dla nas podczas mistrzostw świata.