Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Juventur-Koksownia Wałbrzych z pucharem

Juventur-Koksownia Wałbrzych z pucharem

W sobotę w hali wałbrzyskiego OSiRu odbył się turniej o Puchar Prezesa Zarządu Zakładów Koksowniczych, w którym wziął udział zespół gospodarzy, a także AZS Zielona Góra i SPS Chrobry Głogów.

Zawody rozpoczął mecz gospodarzy z zespołem z Głogowa. W tym spotkaniu jedynie pierwszy set był bardzo wyrównany, drużyny szły punkt za punkt, ale ostatecznie zwycięstwo odniósł Juventur. Druga partia spotkania to już ewidentny rewanż ze strony gości. Wałbrzyszanie popełnili liczne błedy, aż w końcu doszło do wyniku 1:1 w setach. Sytuacja odwróciła się ponownie w trzeciej części meczu (i nie uległa już zmianie do samego końca), kiedy to po czasie dla trenera Juventuru Janusza Ignaczaka (przy stanie 5:9 dla Głogowa) na zagrywkę wszedł Tymoteusz Gajek. Drużyna „obudziła się” i zaczęła odrabiać straty, budując następnie bezpieczną przewagę. Do końca meczu głogowianom nie udało się już podjąć jakiejkolwiek walki o wygranie seta. Mecz zakończył się zwycięstwem miejscowych 3:1 (25:22; 19:25; 25:19; 25:16).

Drugie spotkanie turnieju rozegrały drużyny AZS Zielona Góra i SPS Chrobry Głogów. Gracze Chrobrego pokazali się z dobrej strony tylko w trzecim secie, kiedy to udało im się odbudować morale drużyny i zwyciężyć partię z przewagą 10 pkt. Duch walki uleciał z nich jednak szybko, co widać było w czwartym secie, całkowicie kompromitującym głogowian. Mecz ostatecznie kończy się deklasacją rywali przez zespół z Zielonej Góry 3:1 (25:22; 25:16; 15:25; 25:8).

Turniej zakończył mecz Juventuru i AZS-u Zielona Góra. Spotkanie to decydowało o ostatecznym zwycięstwie w turnieju, bowiem obie drużyny miały na swoim koncie jedno zwycięstwo. Los okazał się przychylny dla drużyny z Wałbrzycha, która rozstrzygnęła rywalizację na swoją korzyść, nie tracąc nawet seta (3:0).

Mimo dwóch zwycięstw gospodarzy, frekwencja publiczności była bardzo niska (ok.20 osób). Dodatkową atrakcją turnieju była obecność na hali libero reprezentacji Polski, Krzysztofa Ignaczaka.