Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Joker Piła najlepszy na turnieju w Garwolinie

Joker Piła najlepszy na turnieju w Garwolinie

Zakończony dziś Garwoliński Festiwal Siatkówki należał absolutnie do Jokera. Zawodnikom z Piły przypadło w udziale pierwsze miejsce turnieju oraz tytuły najlepszego atakującego (Wojciech Winnik) i najlepszego libero (Dariusz Krajewski).

W sobotnich rozgrywkach grupowych zawodnicy Jokera pokonali kolejno: gospodarzy – Wilgę Garwolin: 3:2 i ligowego przeciwnika – Bzurę Ozorków: 3:0.

Niedziela była dniem walki Jokera o pierwsze miejsce. Zwycięzcą drugiej grupy okazała się świdnicka Avia, z doskonale znanymi pilskiej publiczności zawodnikami, Kubą Kaźmierskim i Mariuszem Kowalskim . Zwycięstwo w meczu ze świdniczanami nie było prostym zadaniem.

Avia jest dobrze przygotowanym przeciwnikiem, zagraliśmy wyrównany mecz – powiedział zdobywca tytułu najlepszego atakującego turnieju, Wojciech Winnik. – Naszym problemem jest jeszcze nie do końca poukładana gra, ciągle się zgrywamy. W pierwszym secie wyszliśmy na boisko nie w pełni skoncentrowani. Avia zaskoczyła nas formą, ten set zakończyliśmy wysoką przegraną. W drugim popełniliśmy kilka prostych błędów, mieliśmy wyraźnie słabszą końcówkę, problemy z kończeniem akcji. Na szczęście dwa kolejne sety i tie-break należały już do nas, a przeciwnicy mieli niewiele do powiedzenia.

Jasne, że się cieszę – powiedział zdobywca tytułu najlepszego libero, Dariusz Krajewski . – Na pewno będę czuł się pewniej na boisku. Mam świadomość tego, że muszę jeszcze popracować nad obroną, ale trzeba stawiać sobie coraz wyżej poprzeczkę. Ten tytuł na pewno mi pomoże.

źródło: inf. prasowa