Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP: Miejsce na podium dla Włoszek

GP: Miejsce na podium dla Włoszek

Pomimo dwóch gładko wygranych setów, Włoszkom nie udało się szybko zakończyć meczu z Kubankami. Wygrały dopiero w tie-break`u, zapewniając sobie tym samym trzecią lokatę w tegorocznej Grand Prix.

Po meczu powiedzieli:

Simona Rinieri-Dennis, kapitan włoskiego zespołu:Grałiśmy dobrze w pierwszych dwóch setach, potem zaczęłyśmy mieć problemy. Chciałyśmy zostać w grze, a w tie-break`u wygrać. W rundach eliminacyjnych, wydawało nam się, że jesteśmy zdolne wygrywać nie bacząc na zalecenia trenera, ale w Finla Six GP, to było już trudniejsze. Ponadto, jeśli stracisz miejsce w finale, nie jest łatwo się podnieść.

Felipe Calderon, kubański szkoleniowiec:

Włochy zasłużyły, by wygrać. Zaczęły dobrze i walczyły w końcówce. Walka o medale toczyła się pod wielkim ciśnieniem. Włoszki były silne, a my na to nie potrafiliśmy odpowiedzieć.

Marco Bonitta, włoski szkoleniowiec:

Trzecie miejsce w międzynarodowym turnieju to dobry rezultat, szczególnie że pokonalismy Kubę w walce o brązowy medal, po tym jak oni wygrali z nami zaledwie dwa dni temu. Drużyna pokazała determinację w tie-break`u. Mam sporo zaufania do moich zawodniczek na Mistrzostwa Świata. Myślę, że zespół może ostatecznie zagrać lepiej w niedalekim czasie i będziemy ciężko pracować, by zapewnić optymalną formę za kilka miesięcy.

Wkrótce szersza relacja z meczu.

Włochy – Kuba 3:2 (25:17, 25:15, 23:25, 22:25, 15:11)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved