Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Faza eksperymentów w Jadarze

Faza eksperymentów w Jadarze

Jadar Radom wygrał V Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna. Na Śląsku oprócz Jadaru grały dwa zespoły I ligi: AZS Nysa i gospodarze Energetyk oraz akademicki zespół z Kanady - Ryerson.

Drużyna Dariusza Luksa pokonała AZS Nysa 3:1, Kanadyjczyków 3:0, a na zakończenie turnieju uległa nieoczekiwanie Energetykowi 1:3. W tym spotkaniu radomianie wygrali pierwszego seta, po czym trener gospodarzy Zbigniew Błaszczak zmienił niemal całą szóstkę, posyłając podstawowych zawodników na ławkę rezerwowych. Okazało się, że ich zmiennicy mieli znacznie więcej motywacji, wygrywając trzy kolejne partie. W zespole radomskim na libero zagrał tym razem Sebastian Pęcherz. – Takie wpadki nie powinny nam się zdarzać. Graliśmy co prawda mecz po meczu, ale przy większej motywacji i to spotkanie powinniśmy wygrać – powiedział drugi trener Mariusz Wiktorowicz.

W Jaworznie Jadar wszystkie spotkania rozpoczynał w innym ustawieniu. Wiele zmian trener Dariusz Luks dokonywał także w kolejnych setach. Nie ulega żadnej wątpliwości, że ten zespół potrzebuje czasu na zgranie, tym bardziej, że w drużynie jest dwóch nowych rozgrywających. – Obaj z każdym meczem lepiej rozumieją się z partnerami. Gramy już ciekawe rozwiązania na siatce, ale nie brak też nieporozumień – powiedział Wiktorowicz.Organizatorzy przyznali wyróżnienia dla najlepszych zawodników na poszczególnych pozycjach. W Jadarze nagrodę otrzymał Tomas Malcik. Ze względu na kontuzję barku do Jaworzna nie pojechał Krzysztof Niedziela. W drużynie zabrakło również nominalnego libero – Premysla Obdrzalka.

Tak jak przewidywałem, turniej był znakomitą okazją do tego, by sprawdzić dyspozycję siatkarzy – powiedział trener Energetyka, Zbigniew Błaszczak. – O poziomie nie chcę się wypowiadać, bo do rozpoczęcia ligi zespoły mają jeszcze trochę czasu.

Jadar wznawia zajęcia jutro. Jak już informowaliśmy, kibice w Radomiu będą mieli pierwszą okazję zobaczyć radomian w akcji. W czwartek w hali Politechniki zagrają z mistrzem Węgier – VRCK Kazincbarcika.

Wyniki turnieju:
Jadar Radom - AZS Nysa   3:1
Jadar Radom - Ryerson Rams 3:0
Jadar - Energetyk Jaworzno 1:3
Energetyk - Ryerson    3:2
AZS Nysa - Ryerson     3:0
Energetyk - AZS Nysa    2:3

Końcowa kolejność:

1. Jadar	3 5 pkt. 7:4
2. AZS Nysa	3 5   7:5
3. Energetyk 	3 5   8:6
4. Ryerson	3 3   2:9

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved