Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Słowaczki w ME 2007

Słowaczki w ME 2007

Słowaczki wygrały dziś z Ukrainą 3-2 i to one wystąpią w przyszłorocznych ME w Belgii i Luksemburgu. Daniela Rojkova - Gwardia Wrocław - grała cały mecz w podstawowym składzie.

Dziś w Charkowie po 115 min. gry Słowaczki pokonały zespół Ukrainy 3-2. Wobec wygranej w pierwszym meczu w Levicach 3-1 podopieczne Miroslava Čady i Ľubomíra Petráša osiągnęły założony cel, którym był awans do ME’2007 rozgrywanych w Belgii i Luksemburgu.

W swojej grupie eliminacyjnej „D” do mistrzostw Europy Słowaczki zajęły 2. miejsce za Bułgarią, co uprawniało je do gier barażowych. W barażach zawodniczki naszych południowych sąsiadów trafiły na zespół Ukrainy, który również był drugi, ale w grupie „B”, gdzie zwyciężyła reprezentacja Czech. W słowackich Levicach tydzień temu po wygraniu pierwszej partii przez Ukrainki w kolejnych dominowały już gospodynie, natomiast dziś w Charkowie Słowaczki postawiły „kropkę nad i” zwyciężając waleczne Ukrainki 3-2.Gospodynie przegrywały już 0-2, więc awans do ME Słowaczki miały już zapewniony. Ta sytuacja chyba wpłynęła na rozluźnienie w szeregach przyjezdnych, bowiem kolejne dwa sety wygrały Ukrainki jednak zawodniczki Mirosława Cady potrafiły udowodnić swą przewagę nad barażowym rywalem i w obecności dwóch tysięcy widzów rozstrzygnęły tie-break na swoją korzyść.

Nowa zawodniczka Gwardii Daniela Rojkova z pewnością w dobrym humorze przyjedzie do Wrocławia po udanych występach w reprezentacji swojego kraju. Kolejny powód do optymizmu to to, że oba mecze Daniela rozegrała w pierwszej „szóstce” będąc mocnym punktem zespołu w przyjęciu zagrywki i w ataku. W podstawowym składzie Słowacji zagrała również Gabriela Tomasekova znana z ubiegłorocznych występów w Stali Mielec.

Ukraina – Słowacja 2-3 (23:25, 17:25, 25-16, 25-20, 12:15)

Słowacja: Székelyová, Magátová, Biksadská, Rojková, Hatinová, Tomášeková, libero Kleskeňová oraz Kubová i Bognárová.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved