Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Rozpędzona Rosja w finale Grand Prix

Rozpędzona Rosja w finale Grand Prix

Rywalkami drużyny Brazylii w finale tegorocznej edycji Grand Prix będą siatkarki Rosji. Dzisiaj rozkręcały się w ciągu całych dwóch setów, ale potem zdemolowały zespół Włoski, wygrywając w tie-breaku do 10.

Włoszki przekonały się dzisiaj, że samym szczęściem z Rosją nie da się wygrać. Rozzłoszczone pechową porażką w drugiej partii Rosjanki, tak rozwinęły skrzydła, że Italia nie miała co marzyć o wygraniu tie-breaka.

Gamowa, Gamowa i jeszcze raz Gamowa… Praktycznie wszystko co się dało Rosjanki grały do niej, a ona tego dnia była nieomylna i kończyła nawet najbardziej nieprawdopodobne piłki, zdobywając dla Rosji aż 33 punkty. Dwie najlepiej punktujące zawodniczki w ekipie Włoch – Elisa Togut (15 pkt) i Sara Anzanello (14 pkt), razem zdobyły mniej punktów od Jekatieriny Gamowej.Simona Rinieri-Dennis, kapitan reprezentacji Włoch:

Zaczęłyśmy dobrze, dwoma wygranymi setami. Potem coś się zacięło w grze. Powrót Rosjanek do gry był znakomity.

Natalia Safronova, kapitan reprezentacji Rosji:

Gorzej nie mogłyśmy zacząć. Pokazałyśmy jednak zacięcie i charakter, i wróciłyśmy do gry. To pozwoliło nam ostatecznie wygrać tie-break i cały mecz.

Marco Bonitta, trener reprezentacji Włoch:

Półtora seta szło tak jak byśmy sobie życzyli – na wygranie meczu. Potem było już niedobrze. Drużyna przestała grać, a co najgorsze, nie było widać pozytywnego parcia do poprawy gry, a jedynie bezsilne rozpamiętywanie co się mogło stać, że idzie tak słabo, i co robić dalej.

Giovanni Caprara, trener reprezentacji Rosji:

Kluczem do zwycięstwa był moment, gdy moje zawodniczki zaczęły grać dobrze w obronie. Moje dwie najwyższe zawodniczki – Merkulova i Gamova – były dobrze dysponowane. To pomogło w powrocie zespołu do gry i w końcowym zwycięstwie.

Włochy – Rosja 2:3 (25:21, 25:23, 23:25, 15:25, 10:15)

Zobacz także:

Grand Prix – Wyniki fazy finałowej

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved