Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Przerwane zgrupowanie kadry siatkarzy

Przerwane zgrupowanie kadry siatkarzy

Po sporym zamieszaniu w reprezentacji Polski siatkarek, teraz niepokojące wieści docierają z kadry siatkarzy. W Spale miał się rozpocząć kolejny etap przygotowań do MŚ. Ale siedmiu siatkarzy z "osiemnastki" nie przyjechało.

Trener Raul Lozano przerwał zatem zgrupowanie. – W takich warunkach mogę zaproponować im grę w piłkę nożną, bo poważnych zajęć nie da się przeprowadzić – tłumaczył selekcjoner na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Kilka miesięcy temu po długich negocjacjach prezesi klubów, prezydium PZPS i trenerzy reprezentacji ustalili, że po zakończeniu Ligi Światowej i po krótkim odpoczynku, 7 września wszyscy zawodnicy PLS będą do dyspozycji selekcjonera.Na wyznaczony przez Lozano termin nie stawili się siatkarze BOT Skry Bełchatów: Krzysztof Ignaczak, Piotr Gruszka i Mariusz Wlazły, których zatrzymali działacze klubu mistrza Polski argumentując taką decyzję przygotowaniami do Ligi Mistrzów. Trzy kolejki tych elitarnych rozgrywek rozegraną zostaną przed światowym czempionatem w Japonii.

Nie ma już problemu. Działamy szybko i natychmiast zapobiegliśmy kłopotom. Zamieszanie wzięło się stąd, że panowie Konrad Piechocki (wiceprezes Skry – przyp. red.) i Lozano ustalili coś między sobą, a potem każdy przedstawiał inną wersję – stwierdził prezes związku Mirosław Przedpełski.

Najważniejsze, że udało się osiągnąć kompromis. Przez półtorej godziny rozmawiałem z trenerami Lozano i Alojzym Świderkiem. Jestem zadowolony z ustaleń i mam nadzieję, że druga strona również. Zasady dotyczące wysyłania zawodników na zgrupowanie zostały ustalone w maju, ale nie były spisane. To była tylko luźna rozmowa. A później usiłowałem uzyskać szczegółowe ustalenia i już się nie udało. Dlatego moi zawodnicy nie stawili się w Spale – mówił Piechocki.

To dla mnie nauczka, aby następnym razem porozumienia z władzami związku i działaczami klubowymi spisywać. Dla mnie słowo dane publicznie jest warte tyle, co pisemna umowa. Ale trudno. Teraz pozostaje mi czekać na graczy i w poniedziałek rozpocząć ćwiczenia. Straciliśmy trzy dni i kilka treningów – podkreślił Raul Lozano.

Do Spały nie przyjechali także występujący we włoskiej Serie A: Sebastian Świderski i Michał Winiarski oraz Robert Prygiel z ligi rosyjskiej, ale ich nieobecność była planowana. Na zgrupowanie nie stawił się również Dawid Murek z Jastrzębskiego Węgla, który zrezygnował z występów w kadrze z powodów zdrowotnych (kontuzja kolana).

Nowy termin rozpoczęcia zgrupowania wyznaczono na niedzielę.

źródło: interia.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved