Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > ME juniorów: Podsumowanie trzeciego dnia mistrzostw

ME juniorów: Podsumowanie trzeciego dnia mistrzostw

Po trzech dniach kazańskich Mistrzostw Europy juniorów, niepokonane są drużyny Francji, Włoch i Rosji. Gdy Rosjanie przerywali serię zwycięstw Słoweńców w grupie I, w grupie II zarówno Francuzi jak i Włosi wygrywali z rywalami po 3:1.

Rosjanie mogli z zachwytem oglądać ostatni piątkowy mecz. Gospodarze na boisku zdominowali Słoweńców, którzy niestety w decydujących setach musieli grać bez swojego kapitana Tine Urnauta.

Moi zawodnicy są bardzo dobrze wyszkoleni technicznie – mówi trener Rosjan Wiaczesław Zaitsew. Graliśmy zbyt nerwowo w drugim secie, ale udało nam się wyrównać. Następne dwa spotkania przeciwko Serbii i Polsce będą bardzo trudne.

Serbia i Czarnogóra wygrała mecz z Polską 3:1. Zwycięstwem w dwóch pierwszych setach drużyny podzieliły się. W trzeciej trwała bardzo wyrównana walka do stanu 24:24. Dwa decydujące punkty zdobyli Konstantin Cupkovic i Borislav Petrovic.

Najważniejszym momentem meczu była końcówka trzeciego seta – uważa Milan Zarkovic, trener Serbów. Moi gracze byli bardzo zmobilizowani i widzieli możliwość zwycięstwa.

W czwartym secie Serbowie zdobyli szybko prowadzenie, które utrzymali do końca meczu, ostatecznie wygrywają w tej partii 25:22

W meczu drużyn zamykających tabelę grupy I. Belgowie pokonali Ukrainę 3:1.

W grupie II faworyci: Francuzi i Włosi pokonali po 3:1 odpowiednio Niemców i Holendrów. Ponadto Słowacy wygrali z Bułgarami 3:1.

Popełnialiśmy błędy w decydujących momentach, szczególnie na zagrywce – powiedział kapitan reprezentacji Niemiec Max Lake. Trener Niemców dodał, że jego zespół był pod dużą presją drużyny Francji przez cały mecz i nie był zdolny poradzić sobie z szybkim tempem gry.

Przygotowywaliśmy się do tego turnieju przez całe lato, wiec to jest zrozumiałem, że moi zawodnicy byli trochę podenerwowani z powodu odpowiedzialności jaką mieli na swoich barkach. Oni nie grali jeszcze tak luźno jak na sparingach, ale jestem pewny, że się rozluźnią w dalszej części turnieju. – skomentował Phillippe- Marie Salvan trener reprezentacji Francji

Sobota jest dniem przerwy w mistrzostwach. Drużyny przygotowują się do ważnych, kolejnych spotkań grupowych.