Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar poszukuje optymalnych rozwiązań

Jadar poszukuje optymalnych rozwiązań

Po powrocie z Kielnarowej i z turnieju na Słowacji radomianie mieli dwa dni odpoczynku. Od środy do wczoraj trenowali w obiekcie Politechniki Radomskiej. Teraz trener Dariusz Luks znacznie więcej czasu poświęca na zgrywanie drużyny.

Zajęcia są mniej intensywne. Po okresie ładowania akumulatorów siatkarze czują oczywiście zmęczenie, ale i tak nikt się nie oszczędza. Z cyklu treningowego wypadł jedynie Krzysztof Niedziela, który jeszcze przez najbliższy tydzień będzie leczył kontuzję barku. – Lekarz w Warszawie zalecił mi dwa tygodnie przerwy. W zajęciach treningowych uczestniczę, ale nie wykonuję tych samych elementów co koledzy – powiedział Gazecie Wyborczej.

Wczoraj po treningu radomianie wyjechali na dwudniowy turniej o puchar prezydenta miasta Jaworzna. Oprócz Jadaru w zawodach zagrają pierwszoligowe zespoły AZS-u Nysa, gospodarzy Energetyka oraz akademicka drużyna mistrza Kanady – Ryerson Rams. – Nie wiemy, na co ich stać. W tym kraju nie ma regularnych rozgrywek, ale sądzę, że będą dla nas wymagającym partnerem. Zawody powinny być pożytecznym sprawdzianem dla nas wszystkich – usłyszeliśmy od Zbigniewa Błaszczaka, trenera Energetyka.Do Jaworzna nie pojechał Niedziela. Nie zagra również Przemyslaw Obdrzalek, który przebywa jeszcze na zgrupowaniu reprezentacji Czech. Jak już informowała Wyborcza, kibice siatkówki niebawem będą mieli okazję zobaczyć Jadar w Radomiu. Działacze mistrza Węgier VRCK Kazincbarcika, z którym grali kilka dni temu na Słowacji, przyjęli zaproszenie radomian i zagrają w najbliższy czwartek w hali Politechniki Radomskiej. Rewanż odbędzie się dzień później w Kozienicach.

Zespół radomski ma kilka zaproszeń na inne turnieje w kraju. Bardzo ciekawie zapowiada się planowany na grudzień turniej w Radomiu, w którym zagrają być może zespoły z Włoch, Niemiec i Rosji. O przyjazd tych ostatnich w porozumieniu z działaczami Jadaru zabiega m.in Robert Prygiel. Atakujący reprezentacji otrzymał zwolnienie z kadry i od wczoraj trenuje już w Rosji. – Jadę na mecze pucharowe Gazpromu. Myślę, że przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych uda nam się przyjechać z zespołem do Radomia – powiedział Prygiel.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved