Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP: Piąte miejsce dla Chinek

GP: Piąte miejsce dla Chinek

Reprezentacja Chin pokonała Japonię 3:0 w meczu o piąte miejsce Grand Prix 2006 siatkarek. Dzisiaj również dowiemy się, które drużyny zmierzą się już jutro w wielkim finale.

Chinki grające w Reggio Calabria, to zupełnie inny zespół, niż ten, który zdobywał złoty medal olimpijski w Atenach, i przez kilka ostatnich lat zdecydowanie panował na światowych parkietach. Mimo to, od budowanego obecnie zespołu, który ma powalczyć o medale już podczas MŚ 2006 w Japonii, można było spodziewać się więcej. Mimo popełniania sporej ilości błędów przez zawodniczki chińskie, Japonki, poza fragmentami gry szczególnie w pierwszym, a także w trzecim secie, nie były w stanie zagrozić rywalkom. Najlepiej dla Chinek w tym meczu punktowała doświadczona Yimei Wang, zdobywczyni 17 punktów. W drużynie Japonii, 12 „oczek” wywalczyła Shuka Oyama.

Shoichi Yanagimoto, trener reprezentacji Japonii:Nie mamy dziś drużyny aby wygrać z Chinkami. Jako gospodarz MŚ, myślimy już raczej jak wypaść najlepiej podczas tego najważniejszego w tym roku turnieju. W tegorocznym Grand Prix zdobyliśmy dużo doświadczeń. Wiemy co potrafimy, a co trzeba jeszcze poprawić. Wyjątkowe zadowolenie budzi motywacja do walki, jaką pokazały dziewczyny w całym turnieju w Reggio Calabria.

Chen Zhonghe, trener reprezentacji Chin:

Jestem bardzo niezadowolony. Drużyna nie pokazała stabilnej formy w tym turnieju. Nie byliśmy w stanie wygrać z najlepszymi drużynami.

Chiny – Japonia 3:0 (25:20, 25:13, 25:18)

Składy drużyn:

Chiny: Wang, Feng, Yang, Lin, Li Shan, Xu, Zhang (libero) oraz Chu, Li Juan

Japonia: Takashita, Miyuki Takahashi, Araki, Kiura, Oyama, Ishikawa, Sugayama (libero) oraz Midori Takahashi

Zobacz również:

Grand Prix – Wyniki fazy finałowej

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved