Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP: Brazylia – Japonia 3:1

GP: Brazylia – Japonia 3:1

W meczu grupy B rundy finałowej Grand Prix Brazylia pokonała Japonię 3:1. To drugie zwycięstwo Brazylijek, które wygrały rywalizację w grupie i zmierzą się w półfinale z Kubą.

Dwa pierwsze sety mogły przysporzyć kibicom wiele emocji. Japonki grały z determinacją, chciały pokazać że stać je naprawdę na wiele. Pierwsza odsłona meczu była najrówniejsza grą obu zespołów. Japonki zdeterminowane próbowały udowodnić że są wstanie wygrać z Brazylijkami, a rywalki grały nieco niżej oczekiwań swoich fanów. Pierwszego seta w ostateczności wygrały Japonki. Druga partia również była bardzo wyrównana jednak końcówka należała do Brazylijek i wygrały one tą odsłonę do 22. Kolejne dwa sety to już zdecydowane zwycięstwa Brazylii. Japonki przegrywając dzisiejsze spotkanie zajęły trzecie miejsce w grupie i jutro zagrają w meczach o miejsca 5-6.

Yoshie Takeshita – kapitan reprezentacji Japonii:

Zagrałyśmy dobrze w pierwszym secie, ale w trzecim Brazylijki fantastycznie zagrywały i blokowały. Niestety nie mogłyśmy na ich grę znaleźć sposobu. Często popełniałyśmy seryjnie błędy i pozwalałyśmy Brazylii zwiększać dystans punktowy. A jak już udawało nam się odrabiać stratę znowu traciłyśmy koncentrację.

Fofão – kapitan reprezentacji Brazylii:

Nie byłyśmy dość skoncentrowane w pierwszym secie i pozwoliłyśmy Japonkom na swobodną grę. Ale w końcu pozbierałyśmy się i poradziłyśmy sobie. W taki dzień jak dzisiaj, gdy nie gramy najlepiej zawsze chcemy zagrać lepiej następnego dnia. Dlatego będziemy gotowe na półfinał. To ważne mecze dla Japonii i mam wielki szacunek dla ich drużyny. To że pokonałyśmy Japonki dwa razy nic jeszcze nie znaczy. Na pewno wyciągnęły z tych spotkań wnioski i mogą nas w przyszłości zaskoczyć.

Shoichi Yanagimoto – trener reprezentacji Japonii:

Na początku meczu graliśmy dobrze, potem jednak zgubiliśmy nasz rytm. Ale mieliśmy tutaj duże możliwości zbierania doświadczeń.

José Roberto Guimaraes – trener reprezentacji Brazylii:

Zawsze trudno grać przeciwko Japonii. Są bardzo szybkie i ambitne w obronie. Nie byłem zadowolony do końca z postawy mojego zespołu. Japonia mocno się rozwija. Dziś ich atak był znacznie lepszy niż gdy graliśmy przeciw sobie w Japonii.

Japonia – Brazylia 1:3 (25:23, 22:25, 16:25, 17:25)