Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dylematy Dawida Murka

Dylematy Dawida Murka

Czy Murek pojedzie na siatkarskie mistrzostwa świata? Siatkarz ma nie lada problem. Wyjścia z trudnej sytuacji są dwa: operacja chorego kolana i rezygnacja z mistrzostw świata albo leczenie zachowawcze i szansa na wyjazd do Japonii.

– Nie jest wesoło. W prawym kolanie zrobił mi się kompletny bałagan – mówi zasmucony Dawid. Lekarze tłumaczą mi, że mam dwa wyjścia. Pierwsze – iść pod nóż i radykalnie wyremontować kolano, ale to oznacza około cztery miesiące rehabilitacji. Mistrzostwa świata w Japonii mógłbym od razu skreślić. Druga opcja – wyluzować trening i metodami niechirurgicznymi podleczyć kolano na tyle, żeby działało jeszcze jakiś czas – tłumaczy siatkarz Jastrzębskiego Węgla.

Wygląda na to, że Murek podjął już decyzję.– Chcę odpuścić sobie kolejne zgrupowanie kadry, bo kolano z pewnością go nie wytrzyma. Łagodnie podleczyć staw i na miarę możliwości pograć w lidze. Podpisałem z Jastrzębiem kontrakt, płacą mi i nie mogę kompletnie się z niego nie wywiązać – argumentuje.

W walce z kontuzją wspiera Murka trener reprezentacji.

– Raul Lozano mówi mi, że jestem drużynie potrzebny. Ja oczywiście odpowiadam: „tak”, ale kolano: „nie teraz” – obrazowo opisuje Dawid.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved