Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Ściurka powołana do kadry seniorek

Dorota Ściurka powołana do kadry seniorek

Po 9-dniowym obozie w Zakopanem, treningach na własnych obiektach siatkarki Centrostalu Bydgoszcz w poniedziałek wyjeżdżają na drugi obóz, do Cetniewa. Dobrze spisującą się Dorotę Ściurkę, trener Kłos powołał na obóz kadry A.

W Zakopanem zaliczyśmy pięć wycieczek w góry – opowiada trener Piotr Makowski. – Najdłuższa trwała ponad 4 godziny, najkrótsza 2,5. Chodziliśmy pod Sarnią Skałę, nad Czarny Staw, przez Nosal do Murowańca, na Kasprowy Wierch. Oprócz tego były tradycyjnie zajęcia w siłowni, na sali graliśmy małe gry, pracując głównie nad techniką.

Nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy siatkarek. Jak zwykle ambitnie podchodziły do wszystkich zajęć, obyło się bez kontuzji czy chorób. Jedynia Ola Liniarska miała drobne kłopoty, bo rósł jej ósmy ząb i przez 2 dni miała trochę luzu.W Zakopanem dołączyły do zespołu Monika Naczk i Dorota Ściurka. Tę drugą chwalił trener Leszek Piasecki, który prowadzi kadrę B, w której jest Dorota. – Jak najbardziej. Dziewczyny przyjęły Dorotę bardzo dobrze, zresztą o jej wartości przekonaliśmy się podczas meczów z Dalinem Myślenice. Prezentuje wysoki poziom i powinna być dla nas naprawdę wartościowym wzmocnieniem – mówi trener Centrostalu.

Dorotę docenił Ireneusz Kłos, który zastąpił w kadrze A trenera Niemczyka i powołał ją na obóz do Kędzierzyna Koźla… – Cieszymy się oczywiście z tego faktu, choć to oznacza, że Dorota będzie miała mniej czasu na zgranie się z zespołem i szczególnie z Agnieszką Śrutowską, która będzie podstawową rozgrywającą. Nie jest bowiem wykluczone, że pojedzie z kadrą na turniej eliminacyjny do Grand Prix w Warnie, a potem na mistrzostwa świata.

Przede wszystkim będziemy się więcej koncetrować nad taktyką, rozgrywać już gry szóstkami. Czy będą jakieś spotkania z Naftą lub Stalą, zobaczymy na miejscu. Nie kontaktowałem się ani z Jackiem Skrokiem, ani trenerem Matlakiem, więc dziś trudno mi coś powiedzieć, bo nie znamy nawzajem swoich planów.

Centrostal z Cetniewa wraca w środę, 20 bm., a dwa dni później jedzie do Gdańska na turniej organizowany przez Gedanię Gdańsk.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved