Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Brazylijki w finale Grand Prix 2006

Brazylijki w finale Grand Prix 2006

Brazylijki nie przegrały spotkania w tegorocznym Grand Prix. Pokonując dzisiaj w półfinale 3:0 Kubę, są też faworytkami finału, niezależnie z kim zagrają - z Włochami, czy z Rosją.

Welissa Gonzaga, Jacqueline Carvalho, Sheila Castro i Oliveira Walewska zdobyły w tym meczu po 9 punktów dla reprezentacji Brazylii. Walewska została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką spotkania. Dla reprezentacji Kuby, najwięcej, bo 12 punktów zdobyła Rosir Diaz Calderon. Nancy Carrillo dołożyła 8 „oczek”. Słabiej niż zazwyczaj, spisywała się w tym meczu Yumilka Ruiz, co w pewnym stopniu mogło zaważyć na końcowej porażce Kubanek, w tym emocjonującym meczu. Mimo że wynik dość jednoznacznie wskazuje na przewagę Brazylijek, mecz był ciężki dla obu stron, a zwycięstwo Brazylii wcale nie było z góry przesądzone.

Duże napięcie i wagę tego meczu podkreślała na konferencji prasowej kapitan zespołu Brazylii, Fofao. Wyjaśniała ona, że Kubanki cały czas były w grze i nie dawały rywalkom spokoju, wywierając ciągłą presję. Kapitan zespołu Kuby, Yumilka Ruiz, potwierdziła, że właśnie tak jej drużyna starała się grać całe spotkanie. Stwierdziła, że mecz był trudny, a jego wynik nie musiał być tak niekorzystny. Niestety, Kubanki nie wykorzystały kilku okazji do odwrócenia losów meczu.

Felipe Calderon, trener reprezentacji Kuby:

Zespoły doskonale wiedziały jak ważny jest ten mecz. Ale mój zespół nie potrafił utrzymać koncentracji na równym poziomie. W pierwszym, najbardziej wyrównanym secie, doznaliśmy porażki, przez co straciliśmy pewność siebie i później nie byliśmy w stanie jej odzyskać. Nie jest to łatwe w grze przeciwko dobremu rywalowi, jakim jest Brazylia. Dobrym elementem gry Brazylijek, sprawiającym nam sporo problemów, była zagrywka.

José Roberto Guimaraes, trener reprezentacji Brazylii:

Spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu. W pierwszym secie Kubanki zaczęły grę od bardzo wysokiego poziomu, który utrzymywały także przez większą część drugiego seta. W trzecim secie odrobiły aż sześć punktów. Mieliśmy szczęście, że mimo wszystko zwyciężyliśmy, bo gra była trudniejsza, niż pokazuje to końcowy wynik. My w tym meczu zagraliśmy na pełne aktualne możliwości. Tylko tak można grać przeciwko Kubie, chcąc osiągnąć sukces. W finale wolelibyśmy zmierzyć się z Rosją. Włoszki zagrały wczoraj niesamowity mecz przeciwko Chinkom – to robi wrażenie, i zniechęca do konfrontacji z tym zespołem. Po tym meczu widać, że są bardzo mocne, ale jeszcze nie do końca ustabilizowane w grze.

Kuba – Brazylia 0:3 (20:25, 15:25, 18:25)