Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Bratobójcze walki polskich par

MŚ U-19: Bratobójcze walki polskich par

Cztery pary reprezentują Polskę w rozgrywanych na Bermudach mistrzostwach świata do lat 19-tu w siatkówce plażowej. W rundzie grupowej los sprawił, że o awans do dalszych gier nasze pary rywalizują ze sobą.

W turnieju dziewcząt polskie pary występują w grupie E. W pierwszym spotkaniu Karolina Michalkiewicz i Karolina Sowała pewnie pokonały 2:0 kanadyjską parę Chan-Cowdrey. Druga polska para, Gożdziewicz-Krawulska w swym pierwszym meczu przegrała po dramatycznym tie-breaku ze Szwajcarkami Goricanec-Sciarini.

W kolejnym meczu polskie zawodniczki stanęły naprzeciwko siebie. Górą były Sowała i Michalkiewicz, choć wygrały dopiero w trzecim secie. Dokończenie rozgrywek grupowych w piątek. Do dalszych rozgrywek zakwalifikują się po dwa najlepsze duety z wszystkich grup oraz cztery zespoły z trzecich miejsc.

4. Chan-Cowdrey           1 1      0:2

Również dwie męskie pary reprezentujące Polskę spotkały się w jednej grupie i zawody rozpoczęły od meczu pomiędzy sobą. Lepsza okazała się para Szalankiewicz-Kądzioła, która dopiero w trzecim secie wygranym 16:14 pokonała parę Migdalski-Kantor. W drugim swoim spotkaniu Szalankiewicz i Kądzioła pewnie pokonali amerykańską parę Palmer-Kordic i nic już im nie odbierze awansu do dalszych gier.

Szalankiewicz-Kądzioła - Kantor-Migdalski 2-1
(21-19, 19-21, 16-14)
Boehm-Irwin AUS - Palmer-Kordic USA 2-0
(21-12, 21-12)
Szalankiewicz-Kądzioła - Palmer-Kordic USA 2-0
(21-14, 21-13)