Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME juniorów: Porażka Polaków z Serbami

ME juniorów: Porażka Polaków z Serbami

Polscy juniorzy przegrali w trzecim dniu rozgrywanych w Kazaniu mistrzostw Europy z ekipą Serbii i Czarnogóry. Po czterosetowym boju biało - czerwoni musieli uznać wyższość ekipy z Bałkanów.

Po pierwszym gładko przegranym secie, Polacy wygrali drugą partię. Trzeci set to walka do końca, niestety przegrana 24:26 przez Polaków. Czwarta odsłona meczu jak zakończyła mecz. Polakom nie udało się doprowadzić do tie-breaka.

Pierwszy set był grany trochę na śpiąco. – mówił po dwóch rozegranych setach kierownik polskiej drużyny Krzysztof Kozłowski. Zrobiliśmy 6 błędów własnych, przy dwóch błędach Serbów. Nasi przeciwnicy grali prawie bezbłędnie, dobrze grali też blokiem, nie dając nam za bardzo szansy pogrania. Drugi set wyglądał dokładnie odwrotnie. To my zrobiliśmy 4 błędy przy 8 błędach Serbów. Dziś lepiej gra Kuba Jarosz, wiec pomaga trochę Zbyszkowi Bartmanowi w ataku. No i środkowi są dosyć skuteczni. Są oczywiście błędy na środku, ale jeżeli jest dobre dogranie, to piłki ze środka są zazwyczaj kończone – dodał Kozłowski.

Siatkówka jest grą błędów, małych błędów, których my popełniliśmy dziś więcej, głównie w końcówkach setów. Chłopcy nie podnieśli się jeszcze po wczorajszej porażce ze Słowenią i to niestety dziś było widoczne na boisku. Jutro mamy dzień przerwy, będziemy chcieli odpocząć i przygotować taktykę na spotkanie z Belgami – podsumował spotkanie trener Zdzisław Gogol.

Polacy zagrali w składzie: Krzysztof Antosik, Zbigniew Bartman, Arkadiusz Świechowski, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Bartosz Janeczek i Bartosz Sufa (libero).

Zmiany: Waldemar Kaczmarek, Mikołaj Sarnecki, Michał Kubiak

Skład Serbów: Cupković (13), Vemić (2), Petrić, Lazarević, Terzić (5), Podrascanin (13), Petrović (6), Radević (4), Kostić, Cubrilo, Starović (25), Ilić.

Zaczęliśmy bardzo dobrze – mówił po meczu trener Serbów, Milan Zarković. – To był ciężki mecz bo obydwie ekipy miały taki sam bilans zwycięstw i porażek. Rosjanie, którzy bronią na własnym terenie mistrzostwa grają doskonale. Dzisiaj w meczu z Polakami pokazaliśmy na co nas stać.

Serbia i CzarnogóraPolska 3:1 (25:17, 17:25, 26:24, 25:22)