Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kontratak Janusz Biesiady

Kontratak Janusz Biesiady

Janusz Biesiada, skompromitowany były prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, rozesłał po kraju list, w którym sugeruje, że jego następcy wcale nie lepiej zarządzają finansami federacji.

W piątek w Warszawie zbiera się sprawozdawczy zjazd związku. Jednym z delegatów będzie Janusz Biesiada, prezes z lat 2001-04, na którym ciążą prokuratorskie zarzuty, m.in. posłużenia się sfałszowaną opinią biegłego dla wykazania korzystnego wyniku działalności PZPS, niestosowania reguł finansowych, niepłacenia podatków, nierozliczania dotacji. Straty związku oszacowano na 2 mln zł. Biesiadzie grozi do dziesięciu lat więzienia.

Kilka dni temu były prezes wysłał obszerny list do delegatów na zjazd, zarządów wojewódzkich związków oraz siatkarskich klubów. Zadaje w nim 31 pytań obecnym władzom PZPS – m.in. o to, dlaczego drastycznie podniosły one zatrudnienie, dlaczego wycofały z sądu pozew o zwrot PZPS-owi 600 tys. złotych przez Polską Ligę Siatkówki, dlaczego społeczni działacze pobierają wynagrodzenie, dlaczego nie odbył się obiecany konkurs na sekretarza generalnego związku etc. Sugeruje także, że ważni ludzie w polskiej siatkówce popadli w konflikt interesów, że rażąco ogromne pieniądze pochłaniają koszty działalności organizacji wokół PZPS (np. PLS), że wreszcie ciesząca się ogromnym zainteresowaniem Liga Światowa w 2005 roku była imprezą deficytową.Ten list nie będzie absolutnie przedmiotem obrad – usłyszeliśmy w związku.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved