Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

I liga siatkarzy bez bezpiecznych miejsc

W ubiegłym roku Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował o pomniejszeniu I ligi. W poprzednim sezonie w tej klasie rozgrywkowej mieliśmy 15 zespołów, w najbliższych rozgrywkach zagra ich 13, a za rok będziemy mieli 10 lub 11 drużyn.

Dochodziły do nas głosy, że liga nie będzie tylko zmniejszana, ale także zostaną zmienione zasady play-off – mówił trener GTPS Dziewulski Inkaso Team Gorzów Maciej Kowalczuk. W ten sposób każdy zespół musi walczyć od pierwszego do ostatniego spotkania. Tylko jeden krok będzie dzielił drużyny walczące o awans, od tych skazanych na baraże o utrzymanie.

Do play-off o awans dostanie się sześć najlepszych w sezonie zasadniczym drużyn I ligi. Najpierw dwie pierwsze ekipy będą odpoczywać, a trzecia z szóstą i czwarta z piątą zagrają do trzech zwycięstw. W ten sposób poznamy cztery, a potem dwa najlepsze zespoły zaplecza ekstraklasy. Zwycięzca finału play-off (również do trzech wygranych), awansuje do Polskiej Ligi Siatkówki, a drugi poszuka swojej szansy w barażach.Do II ligi spadną dwie najsłabsze drużyny sezonu zasadniczego, nie licząc SMS PZPS Spała. Dwóch kolejnych spadkowiczów poznamy po barażach siódmego zespołu z dziesiątym i ósmego z dziewiątym (do trzech zwycięstw).

I liga – startuje 7 października. Została również zachowana ekstraklasowa punktacja poszczególnych spotkań. Zwycięzca pojedynku w stosunku 3:0 i 3:1 nadal będzie otrzymywał 3 pkt, a przegrany zero. Przy wyniku 3:2 zwycięzca dopisze do swojego dorobku 2 pkt, a pokonany jeden.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved