Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP: Włochy – Chiny 3:0

GP: Włochy – Chiny 3:0

W ostatnim emczu grupowym rundy finałowej Grand Prix Włoszki pokonały 3:0 reprezentacje Chin, wyłączając ją tym samym z dalszej walki o medale w tegorocznej edycji.

Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie bowiem spotykały się Mistrzynie Świata oraz Mistrzynie Olimpijskie. Jak się później okazało spotkanie nie należało do ciekawych. Włoszki bardzo szybko rozprawiły się z Chinkami. Każdy set to zdecydowana przewaga podopiecznych Marco Bonitty. Dwie pierwsze partie Włoszki wygrały do 17, zmieniał się jedynie czas trwania seta. Natomiast ostatnia partia wygrana przez Mistrzynie Świata do14 okazała się bardziej mecząca niż dwie pierwsze. Ale jak widać Włoszki nie miały większych problemów aby wygrać to spotkanie. Chinki przegrywając ten mecz zajęły ostatnie miejsce w swojej grupie i zagrają z Japonkami o miejsca 5-6.

Po meczu powiedzieli:

Kun Feng – kapitan Chin: – Nie pokazałyśmy wszystkich naszych możliwości szczególnie w zagrywce i na przyjęciu.

Simona Rinieri-Dennis – kapitan Włoch: – To był doskonały mecz. Zdecydowałyśmy się zapomnieć o wczorajszym wyniku i przyszłyśmy tu dziś tylko po to by wygrać.

Chen Zhonghe – trener Chin: – Graliśmy dość pasywnie co Włoszki oczywiście wykorzystały. Pokazały swoją prawdziwą siłę. Jeśli chodzi o jutrzejszy mecz (przeciwko Japonii – przyp. red.) to Japonki poczyniły spore postępy w ostatnich latach. Postaramy się zagrać jak najlepiej przeciwko nim

Marco Bonitta – trener Włochy: – Od pewnego czasu nie gramy na swoim najwyższym poziomie i to był decydujący moment by to zmienić. Po dzisiejszym meczu widać że znów jesteśmy silną i mocną drużyną.

Włochy – Chiny 3:0 (25:17, 25:17, 25:14)