Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Andrzej Niemczyk: Życzę im wszystkiego najlepszego

Andrzej Niemczyk: Życzę im wszystkiego najlepszego

Zmienił się sztab szkoleniowy polskich siatkarek, ale cele przed nimi postawione pozostały prawie takie same. Priorytetem drużyny będzie teraz zakwalifikowanie się do przyszłorocznej GP.

Później przyjdzie czas na mistrzostwa świata. Polki na tej ważnej imprezie miały za zadanie zając miejsca 3-6. Teraz to zweryfikowano. Władze uważają, że pozycja w czołowej ósemce też będzie sukcesem polskiej drużyny.

O formę „złotek” jest spokojny były szkoleniowiec Andrzej Niemczyk. Dwa razy zdobył z reprezentacją Polski siatkarek złoty medal mistrzostw Europy i wie, na co stać jego byłe podopieczne. Jego następcą został Ireneusz Kłos. Niemczyka satysfakcjonuje ten wybór PZPS.Irka Kłosa przygotowywałem na swojego następcę i tak się stało. Obaj z Marianem Kardasem mają wielkie boiskowe doświadczenie, zjedli zęby na siatkówce. Uważam, że dadzą sobie radę. W każdym razie życzę im wszystkiego najlepszego – mówi.

Polki zaliczyły fatalny występ na tegorocznym turnieju Grand Prix. Przegrały osiem spotkań i wygrały dopiero ostatnie dziewiąte. W Ningbo wygrały 3:2 z reprezentacją Azerbejdżanu. Do zwycięstwa poprowadził je wtedy Ireneusz Kłos.

Niemczyk jest pewny, że zaliczą dobry występ na mistrzostwach świata.

Dziewczyny spóźniły się nieco z formą, ale już w końcówce Grand Prix grały nieźle, a będzie coraz lepiej -ocenia.

PZPS ma wielki szacunek dla osiągnięć trenera Niemczyka. Postawiono na kontynuację jego pracy pod jego nieobecność. Kłos długo z nim współpracował i doskonale zna warsztat byłego szkoleniowca. Ma być teraz kontynuatorem jego dzieła.

Metody pracy Andrzeja Niemczyka przyniosły sukces i zdecydowaliśmy się na ich kontynuację. Rewolucja dwa miesiące przed mistrzostwami świata nie jest potrzebna – powiedział Mirosław Przedpełski i poinformował, że za wyniki odpowiedzialni będą wszyscy członkowie sztabu szkoleniowego. Pierwszy trener – Ireneusz Kłos, drugi trener – Marian Kardas oraz koordynator sztabu szkoleniowego – Waldemar Wspaniały.

źródło: gazeta.pl, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved