Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zbigniew Zarzycki w obronie Niemczyka

Zbigniew Zarzycki w obronie Niemczyka

Nie wszyscy odwrócili się od zdobywcy dwóch tytułów na mistrzostwach Europy z polskimi siatkarkami. - Niektórzy dzialacze skrzyknęli się przeciwko Andrzejowi i chcą człowieka załatwić w czasie jego nieobecności - mówi przyjaciel Niemczyka, mistrz olimpijski, Zbigniew Zarzycki.

Wczoraj cały dzień trwały poszukiwania trenera Niemczyka. – Jesteśmy zaniepokojeni tą sytuacją – mówił prezes PZPS, Mirosław Przedpełski. – Próbujemy go szukać na wszelkie możliwe sposoby, uruchomiliśmy ludzi wszędzie tam, gdzie trener może potencjalnie przebywać – w Łodzi, Białymstoku, Warszawie. Szukamy. Ale to wszystko dziwne. Bardzo dziwne.

Selekcjonera nie było w warszawskim mieszkaniu. Jego samochód zniknął z parkingu w hotelu Jan III Sobieski. Nic o miejscu pobytu nie wiedzieli także lekarze kadry. Z pewnością nieobecność Niemczyka nie wpłynęła dobrze na jego notowania.Najłatwiej zburzyć wszystkie pomniki, skopać leżącego. Znam trenerów, którzy mieli po pięć ostrzeżeń i nie przeszkadzało im to kontynuować pracy – mówi Zbigniew Zarzycki. – Ci, którzy angażowali Andrzeja trzy lata temu, wiedzieli jakie ma słabości. Czemu wtedy podjęli taką decyzję?

Zarzycki twierdzi, że domyśla się, gdzie wyjechał Andrzej Niemczyk. – Nie miałem z nim kontaktu, ale chyba znam miejsce jego pobytu – przyznaje. – Nie mogę go jednak wyjawić. Zgrupowanie kadry zaczyna się dopiero w poniedziałek, człowiek powinien dostać kilka dni wolnego. Wydaje mi się, że wiem, czemu Andrzej tak się załamał. Chodziło o to, że dziewczyny nie poparły go w konflikcie z Glinką. On zrobił dla nich wszystko, a one tak mu odpłaciły. Przecież my w 1976 roku też pojechaliśmy na igrzyska bez Wieśka Czai i Staszka Gościniaka i zodbyliśmy złoto!

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved