Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Olimpia wygrała dzięki trenerowi

PP: Olimpia wygrała dzięki trenerowi

We wczorajszym spotkaniu wstępnej rundy Pucharu Polski, w Sulęcinie, siatkarze miejscowej Olimpii pokonali zielonogórzan. Obie drużyny za dwa tygodnie przystąpią do rozgrywek tej samej grupy drugiej ligi.

Końcowy wynik sugeruje sporą przewagę Olimpii, ale mecz – mimo że zakończył się po trzech setach – trwał godzinę i 26 minut.

O sukcesie miejscowych zadecydowała świetna dyspozycja rozgrywającego i zarazem trenera Jerzego Boguty. Był zdecydowanie lepszy od swego vis a vis Tomasza Palucha. Inna sprawa, że grający szkoleniowiec akademików – od zawsze środkowy bloku – dopiero zaczyna swą przygodę w nowej roli.

Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, bo zespoły popełniły mnóstwo niewymuszonych błędów. W pierwszym secie goście prowadzili 23:20, lecz stracili tę zaliczkę po kontrach Marcina Lorensa i Łukasza Chajca. W rozgrywanej na przewagi końcówce akademicy zmarnowali trzy setbole i polegli przy pierwszej piłce setowej dla gospodarzy, bo nie potrafili zatrzymać uderzenia Kamila Sekuły.

Druga odsłona miała wyrównany przebieg tylko do połowy. Zielonogórzanie prowadzili 15:13, ale przy remisie 16:16 w polu zagrywki pojawił się Boguta i zapewnił swej ekipie cztery punkty z rzędu. Tej przewagi Olimpia nie zmarnowała i zakończyła partię po ładnym ataku Michała Glinki z krótkiej.

Trzeci set był niemal kopią pierwszego. Przyjezdni poprawili serwis i grę w obronie, a nad siatką skutecznie poczynali sobie: Adrian Milczarek i Łukasz Gwadera. To właśnie po ich uderzeniach akademicy mieli aż cztery setbole, ale wszystkie zmarnowali. Miejscowym wystarczył jeden meczbol, by po asowym serwisie Chajca cieszyć się z awansu do następnej rundy PP.

Olimpia Sulęcin – Stelmet AZS UZ Zielona Góra 3:0 (28:26, 25:20, 28:26)

Składy:

Olimpia: Boguta, Chajec, Bartuzi, Waściński, Sekuła, Dziekanowski, Głuszak (libero) oraz Lorens, Biliński i Glinka

Stelmet AZS UZ: Paluch, Lis, Przyborowski, Milczarek, Mariaskin, Kowalczyk, Baumgarten (libero) oraz Gwadera i Maruszak