Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowik i McKienzie przymierzani do Chemika

Nowik i McKienzie przymierzani do Chemika

Adam Nowik, były reprezentacyjny środkowy oraz Amerykanin Dawid McKienzie, kadrowicz reprezentacji USA, będą być może nowymi graczami beniaminka Polskiej Ligi Siatkówki, BKS-u Chemik/Delekta Bydgoszcz.

Siatkarze razem z trenerem Wiesławem Popikiem są na obozie w Szczyrku, skąd pojadą na turniej do Bielska Białej. Od piątku do niedzieli zagrają tam z czeskimi zespołami z Ostrawy i Budziejowic, słowackim Presovem oraz Płomieniem Sosnowiec i gospodarzami. Bydgoski szkoleniowiec, który niedawno podpisał roczną umowę z klubem, będzie testował Adama Nowika, który jest już w Szczyrku i zagrał w kontrolnym meczu z Kanadyjczykami, wygranym 3:0. Zrobił dobre wrażenie na szkoleniowcu i być może zastąpi Dave’a Fergusona. Australijczyk, który w poprzednim sezonie dał się poznać z dobrej strony zerwał więzadła barkowe i na obóz dołączył tylko jego rodak Andrew Grant.

Jeśli Nowik się sprawdzi to z pewnością będziemy brali go pod uwagę – wyjaśnia trener Popik. – Z McKienziem rozmawialiśmy już wcześniej, ale jego warunki finansowe były zbyt wysokie. Teraz wiem, że „coś jest na rzeczy”, ale o szczegóły trzeba zapytać prezesa Sieńkę. Na pewno taki gracz by nam się przydał. Ostro trenujemy, jestem bardzo zadowolony z zaangażowania zawodników, a na dodatek ze świetnej atmosfery jaka panuje w zespole.Pod koniec sierpnia, informowaliśmy, że zespołowi może zabraknąć pieniędzy w nowym roku na spokojny ligowy byt. Skąd więc miałyby być środki na dwóch klasowych graczy? Wypadnięcie Fergusona oznacza wolne środki na Nowika. A co z McKienzie?

Zacznijmy od tego, że w zespole może być trzech obcokrajowców – wyjaśnia Jerzy Winiarski, wiceprezes sekcji siatkówki. – Mamy już Granta i Słowaka Vartovnika. Jeśli Nowik się sprawdzi, to zostanie trzecie miejsce dla McKienziego. Gdyby jednak tak się nie stało, wówczas musimy szukać środkowego, być może z zagranicy i Amerykanin nie miałby miejsca w składzie. Finanse rzeczywiście to nasz spory problem, ale mamy nadzieję, że przy pomocy miasta uda nam się je przezwyciężyć. Tym bardziej, że sami zapewniamy większą część budżetu.

Adam Nowik – 31 lat , 206 cm środkowy. Kluby: Czarni Radom (1999-2002, Puchar Polski’ 99), Skra Bełchatów (2002-04), Nowyj Fakieł Urengoj (Rosja, 2004/05), Joker Piła (2005/06). W kadrze Polski rozegrał do 1999 roku 67 spotkań.

David McKienzie, 27 lat, 195 cm, przyjmujący. W Polsce zagrał po raz pierwszy w ub. sezonie w AZS Częstochowa, gdzie przy skuteczności ataku ponad 45 procent, zdobywał średnio 6 punktów w meczu. W przyjęciu miał prawie 56 proc. skuteczności.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved