Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dawid Murek chce zrezygnować z reprezentacji

Dawid Murek chce zrezygnować z reprezentacji

Dawid Murek ma zamiar zrezygnować z gry w reprezentacji Polski. Powodem są jego kłopoty zdrowotne. Za niespełna tydzień kadrowicze rozpoczną przygotowania do mundialu, który w listopadzie odbędzie się w Japonii.

Trener Raul Lozano powołał na zgrupowanie tych samych zawodników, którzy występowali w LŚ, wśród nich Dawida Murka. – Najważniejsze jest zdrowie – twierdzi Murek. – Dlatego nie widzę szans, by w najbliższym czasie występować w kadrze. Gdybym pojechał na obóz, mógłbym w ogóle przestać grać w siatkówkę.

Murek opowiada, że przygotowując się do meczów LŚ, musiał przed każdym treningiem brać leki przeciwbólowe. – Teraz jest jeszcze gorzej. Ostatnio nie mógł zejść ze schodów – twierdzi Ryszard Bosek, trener Jastrzębskiego Węgla, w którym występuje Murek. Zawodnik dodaje, że po powrocie z mistrzostw nie mógłby grać w klubie, który jest jego głównym pracodawcą. – Nie chcę podzielić losu Marcina Prusa, który grał w kadrze z kontuzją i musiał skończyć karierę – twierdzi. Szefowie Polskiego Związku Piłki Siatkowej chcą skierować Murka na komisję lekarską.Inny kłopot PZPS to BOT Skra Bełchatów, która nie chce zwolnić na całe zgrupowanie trzech innych kadrowiczów – Mariusza Wlazłego, Piotra Gruszki i Krzysztofa Ignaczaka. Bełchatowianie przygotowują się do Ligi Mistrzów, która rozpoczyna się 28 września. Szefowie klubu wysłali do związku pismo z informacją, że trzech graczy ma trenować z drużyną klubową. – Jesteśmy gotowi na kompromis z Lozano – twierdzi Konrad Piechocki, wiceprezes BOT Skry. – Ale nie może być tak, że siatkarze występujący na co dzień we Włoszech zostali zwolnieni, a polskie kluby są gorzej traktowane.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved