Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Związkowy klub siatkarski w Łodzi

Związkowy klub siatkarski w Łodzi

fot. archiwum

Związek Zawodowy Kierowców i Motorniczych będzie głównym sponsorem siatkarek Startu UKS 179 Łódź. Żeby w ogóle przystąpić do rozgrywek, Start połączył się z sekcją Uczniowskiego Klubu Sportowego przy szkole 179.

UKS w zeszłym sezonie nieomal awansował do II ligi mając w swym składzie same juniorki. To one właśnie stanowią większość w 20-osobowej kadrze nowego zespołu. Ze Startu, który poprzedni sezon zakończył na trzecim miejscu, zostały tylko Wiktoria Szirina i Beata Gajda . Po studiach wróciła Weronika Świątczak . Trener Bogusław Jaszczuk (dotąd prowadził UKS 179) liczy też na grę Jolanty Głowackiej , która przerwała ubiegły sezon, kiedy dostała się do szkoły policyjnej.

 

Szanse na grę w pierwszym składzie mają na pewno Karolina Michalkiewicz i Karolina Sowała . Obie mają za sobą sukcesy w juniorskiej siatkówce plażowej. Do drużyny ma dołączyć też rozgrywająca Joanna Pomykacz z Gedanii. 

Klub liczy na budżet w wysokości 120 tys. zł. Dla porównania w poprzednim sezonie Start dysponował kwotą ponad dwa razy większą. – Wierzę, że takie pieniądze pozwolą nam utrzymać ligę na Bałutach – mówi Krzysztof Świątczak , działacz Startu.

 

Szkoleniowiec jest ostrożniejszy w swoich prognozach. – Moim marzeniem było stworzenie drużyny na podstawie wychowanek – mówi Jaszczuk. – Przez połączenie sekcji stało się to wcześniej niż myślałem. Dlatego nie wiem, czy zdołamy się utrzymać na zapleczu ekstraklasy. Ale gwarantuję, że jeśli spadniemy z pierwszej ligi, to za rok do niej wrócimy.

 

O sile nowej drużyny kibice będą mogli przekonać się już w weekend. W piątek rozpocznie się turniej im. Czesława Głąbskiego, założyciela Startu. Oprócz gospodyń wystąpią w nim drugoligowe drużyny: ChTPS Chodzież, Olimpii Jawor i Sokoła Mogilno.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved