Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serbowie gotowi do sezonu, Czarnogórcy pewni tylko LM

Serbowie gotowi do sezonu, Czarnogórcy pewni tylko LM

W związku z rozłączeniem Serbii z Czarnogórą, również w siatkarskim świecie nastąpił podział. Od nowego sezonu nie będziemy już mieli jednej ligi Serbii i Czarnogóry. Będzie liga serbska oraz najprawdopodobniej liga czarnogórska.

Budućnost Podgorica, która zwyciężyła w mistrzostwach Serbii i Czarnogóry w zeszłym sezonie jest drużyną z Czarnogóry. Wicemistrz ubiegłego sezonu, Vojvodina Nowy Sad to ekipa z Serbii. Już nie spotkają się na jednym parkiecie. Rozgrywki ligowe w Serbii rozpoczną się już 23 września. Weźmie w nich udział osiem zespołów.

1. PARTIZAN – Belgrad
2. MLADI RADNIK – Pozarevac
3. VOJVODINA NOVOLIN – Nowy Sad
4. RIBNICA GRADEVINAR – Kraljevo
5. CRVENA ZVEZDA – Belgrad
6. SPARTAK – Subotica
7. BANAT – Vrsac
8. RADNICKI – KragujevaSiatkarze Vojvodiny Nowy Sad stracili w okresie transferowym swoich trzech podstawowych zawodników, grających również w reprezentacji Serbii i Czarnogóry. Z klubem pożegnali się zarówno Branimir Perić, Dejan Bojović jak i Branko Roljić. Dało to jednak szanse młodym zawodnikom takim jak Kisić, Cupković czy Vemić na wejście do pierwszego składu wicemistrzów Serbii i Czarnogóry.

Siatkówka, którą chciałbym grać z Vojvodina jest przede wszystkim szybka. Już w zeszłym sezonie graliśmy szybko a teraz pracujemy nad tym, żeby jeszcze tę szybkość zwiększyć – mówi trener Radovan Dabić. – Póki nie ma z nami reprezentantów kadry juniorskiej którzy są na mistrzostwach Europy (Vemić, Podrascanin, Cupković i Cubrilo) zagraliśmy dwa sparingowe spotkania przeciwko drużynom Smerdevo i Partizan. W obydwu wygraliśmy bez najmniejszych problemów.

Dla Zarko Kisica odejście z drużyny podstawowego rozgrywającego, Branimira Perića otworzyło szansę na pokazanie swoich umiejętności. – Trener Dabić bardzo mi pomaga, uczy jak być liderem zespołu i kierować jego grą – mówi Kisić. – To dla mnie niezwykle cenne a jednocześnie wiem jak odpowiedzialne. Nie możemy już się doczekać rozpoczęcia mistrzostw.

Siatkarze najlepszego obecnie czarnogórskiego klubu, Budućnosti Podgorica po obozie przygotowawczym w miejscowości Kolasin i trzech tygodniach treningów w Podgoricy już w tym tygodniu lecą do Grecji na sparingowe spotkania z klubami Lamia oraz Aris. Później zawodnicy Budućnosti udadzą się do Serbii gdzie zagrają pięć kolejnych spotkań sparingowych z tamtejszymi klubami. Mecze te mają zakończyć przygotowania do pierwszego meczu w Lidze Mistrzów, która staruje już za 3 tygodnie.

Byłoby lepiej mieć jakąś małą przerwę pomiędzy tymi sparingami. Jednakże cieszy nas fakt, że mamy z nim zagrać te sparingi. – mówi trener Budućnosti Podgorica, Igor Kolaković.

Nie wiadomo jeszcze jak będą wyglądały rozgrywki klubowe w Czarnogórze. Budućnost zagra na pewno w Lidze Mistrzów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved