Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Nowe rezerwy Energi Gedanii

Nowe rezerwy Energi Gedanii

Trener Witold Jagła musi rozpoczynać pracę od nowa. Drużyny, którą prowadził przed wakacjami w II lidze, właściwie nie ma. I tak młody zespół, został jeszcze odmłodzony. Doszły siatkarki, które za dwa-trzy lata mają przebić się do LSK.

Gedania od lat słynie ze szkolenia młodzieży. Jednak klub jest otwarty nie tylko na dziewczęta z Trójmiasta, ale uważnie penetruje region. W ostatnich tygodniach poczyniono kilka inwestycji, które mają zaprocentować w przyszłości. Sięgnięto po nastoletnie zawodniczki o dobrych warunkach fizycznych. Na razie ogrywać się one będą w zespołach młodzieżowych oraz drużynie seniorskich rezerw, która wystąpi w rozgrywkach II ligi.

Mam do dyspozycji nowy zespół. Z pierwszej ť6Ť z poprzedniego sezonu została praktycznie tylko Magda Lenz – podkreśla trener Jagła.Natalia Nuszel i Berenika Tomsia w nowym sezonie na stałe mają być do dyspozycji pierwszej drużyny. W tej sytuacji największe nadzieje w rezerwach związane będą z Karoliną Suwińską. 18-letnia środkowa bloku, wywodząca się z Olsztyna mierzy 188 centymetrów. Miejsce w podstawowym składzie Energi Gedania II zdobyły ponadto dwie elbląskie skrzydłowe: Joanna Kocemba i Joanna Kaliszuk. Z Łeby sięgnięto po 15-letnią Małgorzatę Łysiak.

Miała być jeszcze Joanna Wołosz, ale po zmianie barw klubowych z Truso na Gedanię rozpoczęła naukę w SMS Sosnowiec. Z tego samego powodu gdańska drużyna straciła też Maję Tokarską. Zgodę na przenosiny wyraził PZPS, nie konsultując tego z klubem.

Odejście Wołosz oraz wyjazd kapitan poprzedniej drużyny – Pomykacz do Startu Łódź sprawiły, że mamy tylko jedną rozgrywającą – Olę Pasznik. Ponadto trzeba postawić na nowe libero, bo Staszyńska jest kontuzjowana – dodaje trener Energi Gedania II.

W okresie przygotowawczym gdańskie rezerwistki wygrywały z niżej notowanymi drużynami z Olsztyna i i rezerwami Pałacu Bydgoszcz. Natomiast przegrywają z I-ligowcami. W Iławie dwukrotnie uznały wyższość Politechniki Częstochowa, a we wtorek przegrały na własnym parkiecie z TPS Rumia. Z tym ostatnim rywalem umówiły się na rewanż w najbliższy wtorek (12.09) na wyjeździe o godzinie 18.00.

Gdańskie rezerwy sezon rozpoczną o startu w Pucharze Polski. 16 września zmierzą się na wyjeździe z Piastem II Szczecin. Tydzień później zainaugurują zaś rozgrywki II ligi. 23 września u siebie ugoszczą Sokół Mogilno.

Energa Gedania II – TPS Rumia 2:3

(23:25, 17:25, 25:21, 21:25, 15:12)

Energa Gedania II: Pasznik, Lenz, Rzepnikowska, Kocemba, Kaliszuk, Suwińska, Durajczyk (libero) oraz Kurnikowska, Grzmocińska

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved