Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Niemczyk o kłopotach z Glinką i Świeniewicz

Niemczyk o kłopotach z Glinką i Świeniewicz

Dla wszystkich to był szok. Najpierw Andrzej Niemczyk wyrzucił z drużyny Małgorzatę Glinkę, aby dzień później podać się do dymisji. O kłopotach z siatkarkami mówi bezkompromisowo.

Jakby tego było mało, po powrocie do Polski oświadczył, że z kadrą wcale rozstać się nie zamierza, bo „prawie wszystkie” siatkarki proszą go, żeby został.

Czy wyrzucenie Glinki było słuszne? W pewnym momencie przelała się już czara. Jedna czy dwie zawodniczki nie mogą być traktowane inaczej niż reszta. Wszystkie są równe. Niektórzy zapominają, że zawsze najważniejszy jest zespół. W drużynie nie może być świętych krów.Olewam treningi i piję wódę? Nie mam kłopotów alkoholowych. Natomiast ciągle mam kłopoty ze zdrowiem. Zażywam sporo tabletek. Jeżeli niektórzy to spychają na wódkę, to ich sprawa.

Świeniewicz powiedziała, że też nie wróci do kadry? A kto chce, aby pani Świeniewicz była w kadrze?! Ja nie widzę dla niej miejsca. I żeby była jasność, bo niektórzy pomyślą, że mówiąc to jestem pod wpływem – mówiąc to jestem trzeźwy. Z Dorotą i Gośką od dawna były kłopoty. Przed rokiem dałem im dłuższy urlop, same miały się przygotować do turnieju w Montreux. Przyjechały bez formy. Później omal nie przegraliśmy kwalifikacji mistrzostw świata w Dreźnie i rzutem na taśmę załapaliśmy się na nie dopiero w Warnie.

Kto słyszał o Glince i Świeniewicz przed 2003 rokiem? Grały we Włoszech i tyle. To reprezentacja wykreowała je na światowe gwiazdy. Gośka została najlepszą siatkarką mistrzostw Europy w Turcji dzięki zespołowi. Podobnie było dwa lata później z Dorotą. I co dały drużynie w zamian? Nic! Wracając do Doroty, czuje do mnie niechęć, bo związana jest z Markiem Brandtem, który był menedżerem reprezentacji i którego się pozbyłem, bo znalazłem lepszego człowieka na to miejsce. Słyszałem wiele plotek na swój temat – że jestem wściekły na to, że Dorota jest w ciąży, że kazałem jej ją nawet usunąć. Prawda jest taka, że każdy trener drużyny kobiecej musi być przygotowany na to – zakończył trener Andrzej Niemczyk.

źródło: onet.pl, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved