Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mistrz Włoch zaprezentował się

Mistrz Włoch zaprezentował się

Dzisiaj odbyła się oficjalna prezentacja drużyny A.S. Volley Lube Banca Macerata, na najbliższy sezon. Włoska serie A rozpoczyna się już w przyszłą niedzielę. Czasu na przygotowanie zostało niewiele, ambicji wprost przeciwnie.

W ubiegłym sezonie pokazaliśmy, że każde marzenie może się spełnić – rozpoczął Fabio Giulianelli. – To co udało nam się osiągnąć w zeszłym sezonie pokazało, że nigdy nie należy się poddawać.

Podczas prezentacji obecni byli wszyscy zawodnicy, którzy w tym sezonie stanowić będą o sile Maceraty. Zabrakło jedynie Brazylijczyka Rodrigao, który miał drobne problemy z podróżą i spodziewany jest we Włoszech dziś wieczorem.W składzie mistrzów Italii, w porównaniu do ubiegłego sezonu zaszły tylko drobne zmiany. Trzon zespołu się nie zmienił. Jego lider, Ivan Miljković wraz Andriją Gerićem, Rodrigao, Giacomo Sintinim, Renauldem Herpem, Angelem Dennisem oraz Mirko Corsano zapowiadają walkę nie tylko o utrzymanie mistrzostwa ale również sukces na arenie europejskiej. Klub z Maceraty ma już na swoim koncie zwycięstwo w Lidze Mistrzów. W opolskim Okrąglaku, w 2002 pokonali w finale grecki Olympiakos. Obydwie drużyny będą rywalami bełchatowskiej Skry w tegorocznej edycji Champions League.

Ta drużyna pracując tak jak w zeszłym sezonie może osiągnąć naprawdę wspaniałe rezultaty – zapewnił trener Ferdinando de Giorgi.

Mistrzowie Włoch w pierwszym meczu nowego sezonu, w niedzielę, 10 września, zmierzą się z drużyną AS Volley Roma, która wykupiła miejsce w serie A ligi włoskiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved