Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorów: Zwycięstwo z Ukrainą na inaugurację

ME juniorów: Zwycięstwo z Ukrainą na inaugurację

Reprezentacja Polski juniorów udanie zainaugurowała mistrzostwa Europy w Kazaniu. W pierwszym meczu Polacy pokonali 3:1 Ukrainę. Już jutro zespół Zdzisława Gogola zagra ze Słowenią.

Był to bardzo zacięty mecz, bez siatkarskiej wirtuozerii. Obie drużyny były nastawione na zwycięstwo, jednak to my pierwsi opanowaliśmy nerwy, uspokoiliśmy grę i to przyniosło sukces mojej drużynie ? podsumował spotkanie trener Zdzisław Gogol. ? Pierwsze dwa sety były niezwykle zacięte, zwłaszcza drugi, w którym Ukraińcy prowadzili już 24:17, a my po podwójnej zmianie (Kaczmarek za Kurka oraz Sarnecki za Antosika) doprowadziliśmy do wyrównania. Jednak końcówkę tej partii wygrali rywale. W kolejnych dwóch setach moi zawodnicy jednak bardzo się zmobilizowali, poprawili zagrywkę oraz przyjęcie, dobrze też funkcjonował blok i dzięki temu wygraliśmy gładko do 13 i 15 i całe spotkanie 3:1 ? dodał trener Gogol.

Zbigniew Bartman: Ogólnie jest dobrze, warunki do gry są znakomite, hala może pomieścić osiem tysięcy widzów. Jedyne na co moglibyśmy ponarzekać to jedzenie w hotelu.

W drugim secie dzięki znakomitym zagrywkom Kaczmarka wyciągnęliśmy z 17:24. Tylko pomyłce sędziów zawdzięczamy porażkę w tej partii. W całym meczu rywale mocno serwowali. Utrodniało to nam grę środkiem, ale byliśmy skuteczni na skrzydłach. Na szczęście też Ukraińcy psuli sporo zagrywek.

Ukraina – Polska 1:3 (28:30, 29:27, 13:25, 15:25)

Polska: Antosik, Bartman, Świechowski, Kurek, Janeczek, Jarosz, Sufa (l) oraz Sarnecki, Gorzewski, Kaczmarek i Nowakowski