Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Krymarys i Żuchowski najlepsi w Łodzi

Krymarys i Żuchowski najlepsi w Łodzi

Na terenie MOSiR "Stawy Jana" odbył się turniej finałowy X edycji turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w siatkówce plażowej. Zwyciężył obecny mistrz Polski Michał Krymarys, grający w parze z Robertem Żuchowskim.

O pulę nagród w wysokości 4 800 zł walczyło 16 najlepszych zespołów wyłonionych w cyklu eliminacji.

Zwyciężyli obecny mistrz Polski Michał Krymarys i Robert Żuchowski, którzy po niezwykle emocjonującym pojedynku w finale pokonali parę: Łukasz Łagodziński (ubiegłoroczny triumfator) – Tomasz Karbowicz (zwycięzca z 2003 r.). Trzecie miejsce zajął zespół młodych wychowanków Wifamy Łódź Damian Kostrzewa oraz Sebastian Lisiecki, którzy pokonali liderów rankingu: Jakuba Chojeckiego i Andrzeja Piotrowskiego. Na piątej oraz szóstej pozycji uplasowali się: Paweł Rohacewicz i Bartłomiej Bartodziejski oraz Marcin Buchalski i Jacek Wojtczak.

Rozgrywki o Puchar Prezydenta Miasta od lat są najbardziej prestiżowymi zawodami siatkówki plazowej w województwie łódzkim. Najwybitniejsze osiągnięcia łodzkich zawodników w tym sezonie to tytuły mistrzów Polski seniorów dla Dominika Witczaka i Michała Krymarysa. W finałowym meczu w Niechorzu pokonali oni inną łódzką parę: Tomasz Sińczak – Rafał Szternel, którzy zostali w tym sezonie wicemistrzami świata juniorów.

W Łodzi również na terenie SMS przy ul. Milionowej powstały całoroczne boiska do siatkówki plażowej. Trudn oprzeć się wrażeniu, że Łódź powoli staje się stolicą polskiej plażówki.

źródło: Dziennik Łódzki